Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka whirpool aAWO/D43105 nie chce wirować

05 Wrz 2011 19:02 3264 4
  • Poziom 11  
    Proszę o pomoc w ustaleniu usterki tej pralki.Z nie znanych przyczyn popaliły się elementy programatora.Te elementy to R020 i L003.Wymieniłem obydwa i jeszcze elementy C022 i C023,U002 .Po złożeniu wszystkiego pierwsze dwa prania odbyły się normalnie tzn. z wirowaniem.Przy trzecim pranie przebiegało normalnie i kiedy wypompowała wodę po płukaniu i miała zacząć wirować, zapalił się serwis.Po resecie i ustawieniu tylko na wirowanie wiruje normalnie.Efekt jest taki ,że teraz po każdym cyklu zapala się serwis tzn;zaczyna normalnie pranie ,dochodzi do płukania i serwis . resetuje przełączam na płukanie wirowanie,płucze gdy dochodzi do wirowania znowu serwis.Reset przełączam na samo wirowanie ,wiruje aż do zakończenia programu.Sprawdziłem i wyczyściłem zbiorniczek hydrostatu on sam też pyka wężyk drożny.Komutator czyściłem nie pomogło,wtyki kabli czyste kable sprawdzone.Proszę o pomoc i rady co jeszcze może być z tą pralką. Dodam jeszcze ,że sprawdziłem ponownie programator usterek nie stwierdziłem.Pralka whirpool aAWO/D43105 nie chce wirować
  • Poziom 17  
    Trzeba zrobić porządek z silnikiem.
    Jeśli są problemy z wirowaniem które jest wykonywane po każdym płukaniu to objw jest taki jak piszesz.
    Nawet zbyt duży luz szczotki na obrotach wirowania powoduje drgania szcotki a co za tym idzie iskrzenie i elektronika wykrywa zbyt duży prąd i z tąd te problemy.
    Trzeba sprawdzić silnik poza pralką w dwa kierunki i ewentualnie wymienić szczotkotrzymacze i sczotki cały komlet.
    Powodzenia
  • Specjalista AGD
    Wszystko cacy - a jak zapali się lampka serwis, to jeszcze jakie lampki się świecą?
  • Poziom 11  
    Witam też obstawiałem silnik wymieniałem szczotki i szczotko trzymacze nic to nie dało. Programator poszedł z dymem najprawdopodobniej po zalaniu tegoż silnika.Po problemach z pralką opisanych wcześniej znowu spaliło elementy programatora.Dam chyba spokój z naprawą bo koszta przekroczą pralkę.Co do kontrolek to po zapaleniu tej serwisowej świeciło wszystko jak choinka . Dzięki za rady i pozdro.
  • Poziom 20  
    Jeśli świeci "choinka "i dioda serwis to pralka usiłuje przekazać wam nr. kodu błędu, a często przy nieodwirowywaniu i gdy niby nic nie dolega (w tym oczywiście konieczny drożny odpływ) trzeba wymienić pasek (będzie nieco krótszy niż ten co jest i szerszy o jeden "ząbek")...