Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel frontera

27 Lis 2004 22:16 6890 8
  • Poziom 12  
    poszukuje schematu lub jakich kolwiek informacji na temat opel frontra 2.3TDI mam problem z załanczaniem świec zarowych i sterowaniem podgrzewacza paliwa za wszelkie info. dziękuje
  • Poziom 24  
    Te dwie usterki wskazuja na uszkodzenie czujnika temperatury , sprawdz to poprzez odpiecie od niego wtyczki , wtedy powinno sie juz wszystko zalaczyc . Niewiem gdzie w Frontierze jest umiejscowiony ten czujnik , wiec musisz go poszukac . Ale to nie jest ten sam czujnik ktory odpowiada za wskazania temp. na desce , takze tym sie nie sugeruj , zdarza sie coprawda ze to ten sam czujnik ale ma dwa oddzielne czujniki w sobie i cztery wyprowadzenia .
  • Poziom 12  
    jeśli chodzi o czujniki to znalazłem 3 Pierwszy jest od wskażnika temp.
    drugi załancza dodatkową pompe płynu cłodzącego a trzeci niewiem do czego jest w każdym razie jest 2 końcówkowy i po wyciąnnięciu wtyczki występuje pełne napięcie 12V +- i na tym moja wiedza się kończy
  • Poziom 24  
    Sproboje poszukac Ci tego schematu , bo tak to faktycznie nie dojdziemy do niczego , jak tylko cos znajde to Ci wysle. Ale sprawdz sobie jeszcze jedno , w komorze silnika najprawdopodobniej na scianie grodziowej lub kolo akumulatora powinien byc taki duzy bezpiecznik plytkowy skrecany dwoma srubkami , sprawdz czy nie jest przepalony i czy ma dobry styk bo czesto sniedzieje , jego uszkodzenie tez moze powodowac objawy o jakich piszesz . Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Jeśli chodzi o grzanie świec to one grzeją około 25s tylko one grzeją nawet gdy silnik jest nagrzany i dlatego szukam czujnika który jest odpowiedzialny za wył. świec
    dzięki za zainteresowaniem tematem
  • Poziom 12  
    Jeśli chodzi o grzanie świec to one grzeją około 25s tylko one grzeją nawet gdy silnik jest nagrzany i dlatego szukam czujnika który jest odpowiedzialny za wył. świec
    dzięki za zainteresowaniem tematem
  • Poziom 24  
    to tez czujnik temperatury tyle ze w tej sytuacji najprawopodobniej niema styku z ukladem sterujacym zewrzyj czujnik a wtedy napewno nie bedzie sie zalaczal . Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    podłaczałem w to miejsce żarówke i świeciła pełnym światłem dlatego obawiam się że w przypadku zwarcia czujnika mogę coś spalć albo uszkodzić
  • Poziom 10  
    Mam schemat od takiej Frontery sam taką się taką poruszam,
    w tym samochodzie nie ma bezpiecznika świec żarowych a przekażnik jest taki sam jak w ostatnich omegach A
    Grzanie świec powinno się zerować sygnałem rozrusznika i reagować na temperaturę ,podgrzewanie paliwa jest układem niezależnym
    Krzysztof