Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 3556 IXM - proszę o identyfikację błędu

05 Wrz 2011 21:14 5492 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    proszę o identyfikację błędu i wskazówki dt jego usunięcia:
    Moja zmywarka przerywa pracę na programie mycia 65st
    *mruga kontrolka SUSZENIE oraz END, (poprawione)
    * oraz 7 razy kontrolka START
    * Dioda płukanie (1wszy program na pokrętle) świeci się bez przerwy
  • Poziom 39  
    Jak zachowuje się na innych programach? Dzieje się to na początku programu? Sprawdź jeszcze raz ile razy mruga i które kontrolki świecą bo coś mi się nie zgadza. Ewentualnie daj zdjęcie.
  • Poziom 2  
    peter falk napisał:

Przed zamieszczeniem zapytania przeczytałem wszystko dt. tematu wskazane linki również. Faktycznie popełniłem błąd w temacie oraz opisie konfiguracji świecenia (już go poprawiłem - przepraszam za wprowadzenie zamieszania)
    movzx - dziękuję bardzo za wskazanie błędu w moim opisie
    Nie mam opisu Kodów błędów i nie wiem czy opisane przeze mnie objawy to wskazany błąd F7, ponieważ opisane w tych postach objawy mówią że 7 razy MIGA dioda przycisku START, a nic o dodatkowych "sygnałach świetlnych" nie wyczytałem.
    W moim przypadku po uruchomieniu programu Normal 65 st po około 2 minutach, zmywarka przestaje pracować, i diodki migają w następującej konfiguracji:
    *START - 7 mignięć, *Pulsujące diody ZMYWANIE oraz SUSZENIE, ** Dioda programu płukanie (1wszy program na pokrętle) świeci się bez przerwy.

Proszę o identyfikację błędu i wskazówki dt jego usunięcia.
  • Poziom 39  
    vikary napisał:
    przeczytałem wszystko dt. tematu wskazane linki również

Tam właśnie masz opisany błąd F7 (szczególnie pierwszy link).
    vikary napisał:
    nic o dodatkowych "sygnałach świetlnych" nie wyczytałem

W starszych zmywarkach oprócz mrugania Start jest jeszcze wskazanie na diodach postępu programu, dlatego mi się nie zgadzało za pierwszym razem. Teraz wszystko wskazuje na już wspomniany F7, w tym to:
    vikary napisał:
    po około 2 minutach, zmywarka przestaje pracować, i diodki migają

Wskazówki co do usunięcia masz również w linkach, szczególnie do sprawdzenia dopływ wody (czy woda leci wystarczająco szybko, około 4l/min), labirynt z turbinką przepływomierza, płytka z kontaktronem i przewody do modułu.