Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool ADG 3556 IXM - proszę o identyfikację błędu

05 Sep 2011 21:14 5717 4
  • Level 2  
    Witam,
    proszę o identyfikację błędu i wskazówki dt jego usunięcia:
    Moja zmywarka przerywa pracę na programie mycia 65st
    *mruga kontrolka SUSZENIE oraz END, (poprawione)
    * oraz 7 razy kontrolka START
    * Dioda płukanie (1wszy program na pokrętle) świeci się bez przerwy
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 39  
    Jak zachowuje się na innych programach? Dzieje się to na początku programu? Sprawdź jeszcze raz ile razy mruga i które kontrolki świecą bo coś mi się nie zgadza. Ewentualnie daj zdjęcie.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 2  
    peter falk wrote:

Przed zamieszczeniem zapytania przeczytałem wszystko dt. tematu wskazane linki również. Faktycznie popełniłem błąd w temacie oraz opisie konfiguracji świecenia (już go poprawiłem - przepraszam za wprowadzenie zamieszania)
    movzx - dziękuję bardzo za wskazanie błędu w moim opisie
    Nie mam opisu Kodów błędów i nie wiem czy opisane przeze mnie objawy to wskazany błąd F7, ponieważ opisane w tych postach objawy mówią że 7 razy MIGA dioda przycisku START, a nic o dodatkowych "sygnałach świetlnych" nie wyczytałem.
    W moim przypadku po uruchomieniu programu Normal 65 st po około 2 minutach, zmywarka przestaje pracować, i diodki migają w następującej konfiguracji:
    *START - 7 mignięć, *Pulsujące diody ZMYWANIE oraz SUSZENIE, ** Dioda programu płukanie (1wszy program na pokrętle) świeci się bez przerwy.

Proszę o identyfikację błędu i wskazówki dt jego usunięcia.
  • Level 39  
    vikary wrote:
    przeczytałem wszystko dt. tematu wskazane linki również

Tam właśnie masz opisany błąd F7 (szczególnie pierwszy link).
    vikary wrote:
    nic o dodatkowych "sygnałach świetlnych" nie wyczytałem

W starszych zmywarkach oprócz mrugania Start jest jeszcze wskazanie na diodach postępu programu, dlatego mi się nie zgadzało za pierwszym razem. Teraz wszystko wskazuje na już wspomniany F7, w tym to:
    vikary wrote:
    po około 2 minutach, zmywarka przestaje pracować, i diodki migają

Wskazówki co do usunięcia masz również w linkach, szczególnie do sprawdzenia dopływ wody (czy woda leci wystarczająco szybko, około 4l/min), labirynt z turbinką przepływomierza, płytka z kontaktronem i przewody do modułu.