Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel corsa B, 1.0, X10XE, Klekotanie od silnika

krzychu8877 05 Sep 2011 22:14 5793 4
Texa Poland
    krzychu8877
    Level 9  
    Witam, otóż zauważyłem dziwną rzecz- gdy silnik jest zimny to dosyć głośno chodzi, powiedziałbym nawet że kierownica i plastiki kokpitu dosłownie bardzo drgają i jest to intensywne. Natomiast w zimie zauważyłem to samo tyle że nasila się to kilkukrotnie i silnik klekocze jakby był to diesel. Byłem u mechanika, sprawdzili rozrząd, powiedział że wszystko ok i nie trzeba nic wymieniać. Klekotanie ustaje jak dodam leciutko gazu i po rozgrzaniu silnika nieco troszkę zmniejsza się klekotanie. Nie wiem, tak jakby miał za niskie obroty. Autko ma 124 tys przebiegu, praktycznie wymiany części eksploatacyjnych w odpowiednim czasie a autko ma już 13 lat, kupione jako nowe, benzynka zawsze 98. Wiem że kiedyś ten problem nie występował, pojawiło się to po około 100 tys przebiegu. Przepustnica była czyszczona też i autko odzyskało moc. Nie chcę gdybać gdyż pojęcie o mechanice mam amatorskie więc co może być przyczyną albo co sprawdzić?
  • Texa Poland
    roberto123456
    Level 15  
    Mi kiedyś klekotało na zimnym jak tłok był za luźny w cylindrze.
  • Texa Poland
    andrzej20001
    Level 43  
    Podnieś wolne obroty np.kts-em,tech-em,ale najpierw wyczyść przepustnicę.
    vitorio
    Level 17  
    Sprawdzić dokładnie napinacz hydrauliczny łańcucha. To jest pięta Achillesa w tym silniku.
    krzychu8877
    Level 9  
    Ok, jak bedę miał dostęp to zobaczę z tymi obrotami a z napinaczem to faktycznie coś ostatnio mi ktoś też coś wspominał. Dzięki za odp, temat uważam za zamknięty.