Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Punto 1.2 XS 75KM ciężko odpala

goralka3 05 Wrz 2011 23:25 4069 7
  • #1 05 Wrz 2011 23:25
    goralka3
    Poziom 11  

Witam,
    mam problem juz ze dwa miesiące z moim puntem.
    Na zimnym silniku ciężko odpala, tzn kręci 3-4 razy i potem odpala. Nigdy nie byłoproblemu z odpalaniem i nagle przestał palić na ciepłym silniku a pojakimś czasie na zimnym. Wymienili mi świece, sprawdzili cewki, kable, wymielili czujnik temperatury silnika i czujnik położenia wału oraz filter paliwa. I dalej to samo. Byłam już w trzech serwisach i ciągle jest to samo. Mówią, że wszystko jest dobre ale auto nie pali. Resetowali komputer i nic. Auto chce wnet sprzedać ale ciężko jak nie odpala. Bardzo proszę o jakieś propozycje.
    Pozdrawiam:!:

0 7
  • #2 09 Wrz 2011 22:40
    piotr_dlugi
    Poziom 10  

z którego roku jest samochód

0
  • #3 10 Wrz 2011 07:58
    goralka3
    Poziom 11  

auto jest z 1994 roku, ale zawsze odpalało za pierwszym razem, nawet przy dużej minusowej temp. Wczoraj byłam u gościa od elektryki. Sprawdził wszystko co mógł sprawdzić i pow że jest ok. U niego auto paliło normalnie i na zimnym i ciepłym silniku. Próbowałam u siebie i na ciepłym jest ok a na zimnym cięzko, tzn odpalił ale za drugim razem przy długim kręceniu. Nie wiem już co mam robić, czy jechać znowu na serwis, żeby znowu coś wymienili niepotrzebnego i wzieli kase?

0
  • #4 10 Wrz 2011 13:24
    Sok
    Poziom 13  

jeśli podmieniali już całą elektrykę i dalej to samo to może pada sterownik i jego trzeba by wymienić, najlepiej było by podpiąć jakiś sterownik bez fabrycznego immo np. ecool i sprawdzić jak na nim się zachowuje

0
  • #5 10 Wrz 2011 20:08
    tzok
    Moderator Samochody

...a luzy zaworowe ktoś kiedyś sprawdzał/regulował? W tym silniku jest mechaniczna regulacja i powinno się je kontrolować co 40 tys. km.

Samochód ma instalację LPG?

0
  • #6 11 Wrz 2011 14:49
    piotr_dlugi
    Poziom 10  

a czy w servisie sprawdzali zawór zwrotby paliwa ? jest on umieszczony na listwie wtryskowej . Najprawdopodobniej jest to jego wina i na zimnym silniku trzeba dłużej kręcić aż pompka napompuje paliwa pod odpowiednim ciśnieniem do listwy .

0
  • #7 29 Wrz 2011 20:07
    goralka3
    Poziom 11  

Witam,
    dziekuje wszystkim za rady:) od tamtego czasu bylam z autem juz dwa razy w serwisie i za pierwszym razem powiedzieli ze jest blad sterownika (jak pisal Sok) - zrobili, ale problem dalej byl. W tym tygodniu wymielili cewke (druga bo jedne juz byla wczesniej wymieniana), ale dalej jest to samo. Widze ze oni sami juz nie wiedza co jest w tym aucie nie tak:(
    Auto jakotako odpala ale trzeba dlugo krecic, czasem dwa, trzy razy. NAtomiast jak go odpale i zgasze, i zaraz odpale to pali super. Ale jak postoi juz chwile to ciezko.
    Auto nie ma instalacji LPG.
    Dzis rozmawialam z ludzmi z serwisu i powiedzieli ze powinno byc ok i moze zeby wymienic jakas kostke przy kierownicy - zebym sprobowala odpalac drugim kluczem auto. Nie znam sie na tym, ale na drugim kluczu pali tak samo.
    W poniedzialek jade znowu na serwis i podam im te propozycje z zaworami.
    Dziekuje za propozycje i dam znac co wyszlo:)

0
  • #8 07 Paź 2011 21:01
    goralka3
    Poziom 11  

Witam,
    Odebralam auto z serwisu po trzech dniach. Podobno rozebrali tam wszystko i przeczyscili co sie dalo. Luzy zaworowe sprawdzali i jest ok o tym zaworze zwrotnym paliwa tez wspomnialam ale pow ze to nie to. Pompke sprawdzali i chyba wszystko co wiedzieli bo poprawy nie ma. Dlugo trzeba krecic zeby odpalil.

1