Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujka magnetyczna S-1 razem z czujka Amber na z1 da rade?

05 Wrz 2011 23:43 2283 4
  • Poziom 11  
    Witam!
    Od jakiegoś czasu myślałem o jakimś alarmie do domu i zdecydowałem się na Satela Ca-5 P. Teraz trochę żałuje bo mogłem najpierw wejść na forum i poczytać i kupić coś większego no ale niestety tak nie zrobiłem i jest już za późno.
    Mam centrale Ca-5, 4 czujki Amber, sygnalizator SPL-5010 R i klawiaturę CA-5 KLED-S. Ogólnie pierwszy raz robiłem coś takiego i z pomoca instrukcji i forum uruchomiłem wszystko.
    Czujki mam podpięte do z1, z2, z3, z4 na 2EOL/NC a pod z5 sabotaż sygnalizatora , centrali i manipulatora na NC i wszystko gra.

Ale chciałem podłączyć jeszcze pod z1 razem z czujka, czujnik magnetyczny S-1 BR z którego wychodzą 4 przewody (sabotaz i kontaktron)

Podłączyłem według schematu ( wejscie + com i linia sabotażowa) i zero reakcji, później znalazłem na forum https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic458537.html i też nic a jedynie ciągle pokazywało sabotaż. (wiem ze na schemacie jest inny czujnik ale myślałem że może zadziała)

Czy muszę zmienić zmienić na np:2EOL/NO a może ten czujnik nie nadaję się do metalowych drzwi? A może też muszę podłączyć do innego COM'a niz podpięta jest ta druga czujka?
    Z góry Dzięki za odpowiedz!
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    Zapomniałem dodać że czujka i czujnik magnetyczny będą na lini wejścia i wyjścia.
    Czyli wychodzi na to jeżeli podłącze tak jak na schemacie to będzie działać na konfiguracji 2EOL/NC

Dodano po 2 [minuty]:

Zobaczę co i jak i dam znać a na razie Dzięki
  • Poziom 32  
    Dokładnie tak.Jeżeli połączysz w szereg wyjście czujnika amber i kontaktron to naruszenie któregokolwiek z nich bedzie powodowało odliczanie czasu na wejście i po tym czasie alarm .Dla centrali w takim przypadku będzie obojętne co naruszysz (kontaktron czy PIR) -będzie naruszona linia z1 . Jest to oszczedne i skuteczne rozwiązanie.
  • Poziom 11  
    Ok. Dzięki!