Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Navibot S - ewolucyjny model robota-odkurzacza

piokrza 05 Sep 2011 23:51 3200 0
 • Samsung Navibot S - ewolucyjny model robota-odkurzaczaNa tegorocznych targach elektroniki IFA2011 w Berlinie Samsung zaprezentował kilka nowych odkurzaczy automatycznych. Najpierw Samsunga Navibot Silencio jako udoskonaloną wersję zeszłorocznych modeli Navibota - SR8845 i SR8855, potem były modele z serii Samsung Tango Stealth, w tym zasługujący na szczególną uwagę model z funkcją monitoringu - "Tango View". Teraz przyszła kolej na przedstawienie kolejnego modelu tej marki - Samsunga Navibot S.

  Pomimo tego samego wyrazu w nazwie modelu - "Navibot" - model nie przypomina prawie zupełnie wyglądem swoich poprzedników. Design uległ praktycznie całkowitej przemianie. Forma została spłaszczona tak, że odkurzacz ma teraz zaledwie 8 cm wysokości (poprzednicy - 9,3 cm). Ma to pozwolić na dotarcie odkurzacza pod jeszcze niższe meble jak łóżka czy sofy.

  Według producenta jest to spory przeskok technologiczny, gdyż jeszcze 6 lat temu jego pierwszy model mierzył aż 20cm wysokości. Przy tym zmniejszyły się jego całkowite wymiary - o 10%. Ma to umożliwić docieranie pomiędzy nogi krzeseł, co było niemożliwe w przypadku wcześniejszych wersji.

  Nowy model pomimo zmniejszenia swoich wymiarów zewnętrznych - które de facto mają służyć lepszemu docieraniu do miejsc trudno dostępnych - nie utracił na skuteczności sprzątania. Wręcz przeciwnie - jest teraz jeszcze bardziej wydajny i samodzielny.

  Wersja S ma być szybsza, wydajniejsza i bezpieczniejsza. Model w trakcie pracy porusza się z prędkością 320mm/sek (Navibot/Tango - 280mm/sek, Navibot Silencio/Tango Stealth - 300mm/sek). Posiada udoskonalone czujniki, które mają być szczególnie wyczulone na te przeszkody i sytuacje, w których poprzednicy nie dawali sobie rady (zderzenia z przeszkodami).

  Wielkim postępem ma być też nowy rozwinięty system oprogramowania - Visionary Mapping Plus System (poprzednicy - Visionary Mapping System). Pozwoli on na szybsze i bezpieczniejsze poruszanie się robota po mieszkaniu.



  Model został wyposażony w szerszą turboszczotkę, która umożliwi lepsze i szybsze sprzątanie oraz dokładniejsze odkurzanie dywanów wzdłuż ścian.

  Czujnik kurzu "Dust Sensor" dostosuje przebieg programu i skoncentruje dodatkową siłę czyszczenia po wykryciu większej ilości zanieczyszczeń. Funkcja ta obejmuje automatyczne uruchomienie trybu "spot" podczas normalnego programu automatycznego oraz zwiększenie prędkości obrotowej turboszczotki (w modelu Navibot Silencio SR8895 - włączane ręcznie) i mocy ssania.

  Model jest cichszy od wcześniejszych modeli, posiada 7 trybów czyszczenia - w tym programowanie czasu startu i nowy adapter mikrofibry. Czas ładowania trwa 3 godziny. Robot posiada też opcję obsługi funkcji oferowanych przez "wirtualnych strażników" - Virtual Guard.

  Dzięki stacji ładująco-opróżniającej robot stał się całkowicie bezobsługowym odkurzaczem. Navibot S potrafi sam podjechać do swojej stacji, by doładować akumulatory czy opróżnić pojemnik z kurzu. Stacja wyczyści też turboszczotkę z włosów i sierści zwierząt. Zbiornik w stacji ma pojemność 2 litry.

  Sprzęt pojawi się na sklepowych półkach już w październiku. Brak informacji odnośnie dokładniejszej daty i ceny produktu.



  Źródło: http://global.samsungtomorrow.com/?p=5271

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  piokrza
  Level 27  
  Offline 
  piokrza wrote 1476 posts with rating 162, helped 5 times. Been with us since 2007 year.