Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Navibot S - ewolucyjny model robota-odkurzacza

piokrza 05 Wrz 2011 23:51 3119 0
 • Samsung Navibot S - ewolucyjny model robota-odkurzaczaNa tegorocznych targach elektroniki IFA2011 w Berlinie Samsung zaprezentował kilka nowych odkurzaczy automatycznych. Najpierw Samsunga Navibot Silencio jako udoskonaloną wersję zeszłorocznych modeli Navibota - SR8845 i SR8855, potem były modele z serii Samsung Tango Stealth, w tym zasługujący na szczególną uwagę model z funkcją monitoringu - "Tango View". Teraz przyszła kolej na przedstawienie kolejnego modelu tej marki - Samsunga Navibot S.

  Pomimo tego samego wyrazu w nazwie modelu - "Navibot" - model nie przypomina prawie zupełnie wyglądem swoich poprzedników. Design uległ praktycznie całkowitej przemianie. Forma została spłaszczona tak, że odkurzacz ma teraz zaledwie 8 cm wysokości (poprzednicy - 9,3 cm). Ma to pozwolić na dotarcie odkurzacza pod jeszcze niższe meble jak łóżka czy sofy.

  Według producenta jest to spory przeskok technologiczny, gdyż jeszcze 6 lat temu jego pierwszy model mierzył aż 20cm wysokości. Przy tym zmniejszyły się jego całkowite wymiary - o 10%. Ma to umożliwić docieranie pomiędzy nogi krzeseł, co było niemożliwe w przypadku wcześniejszych wersji.

  Nowy model pomimo zmniejszenia swoich wymiarów zewnętrznych - które de facto mają służyć lepszemu docieraniu do miejsc trudno dostępnych - nie utracił na skuteczności sprzątania. Wręcz przeciwnie - jest teraz jeszcze bardziej wydajny i samodzielny.

  Wersja S ma być szybsza, wydajniejsza i bezpieczniejsza. Model w trakcie pracy porusza się z prędkością 320mm/sek (Navibot/Tango - 280mm/sek, Navibot Silencio/Tango Stealth - 300mm/sek). Posiada udoskonalone czujniki, które mają być szczególnie wyczulone na te przeszkody i sytuacje, w których poprzednicy nie dawali sobie rady (zderzenia z przeszkodami).

  Wielkim postępem ma być też nowy rozwinięty system oprogramowania - Visionary Mapping Plus System (poprzednicy - Visionary Mapping System). Pozwoli on na szybsze i bezpieczniejsze poruszanie się robota po mieszkaniu.

  Model został wyposażony w szerszą turboszczotkę, która umożliwi lepsze i szybsze sprzątanie oraz dokładniejsze odkurzanie dywanów wzdłuż ścian.

  Czujnik kurzu "Dust Sensor" dostosuje przebieg programu i skoncentruje dodatkową siłę czyszczenia po wykryciu większej ilości zanieczyszczeń. Funkcja ta obejmuje automatyczne uruchomienie trybu "spot" podczas normalnego programu automatycznego oraz zwiększenie prędkości obrotowej turboszczotki (w modelu Navibot Silencio SR8895 - włączane ręcznie) i mocy ssania.

  Model jest cichszy od wcześniejszych modeli, posiada 7 trybów czyszczenia - w tym programowanie czasu startu i nowy adapter mikrofibry. Czas ładowania trwa 3 godziny. Robot posiada też opcję obsługi funkcji oferowanych przez "wirtualnych strażników" - Virtual Guard.

  Dzięki stacji ładująco-opróżniającej robot stał się całkowicie bezobsługowym odkurzaczem. Navibot S potrafi sam podjechać do swojej stacji, by doładować akumulatory czy opróżnić pojemnik z kurzu. Stacja wyczyści też turboszczotkę z włosów i sierści zwierząt. Zbiornik w stacji ma pojemność 2 litry.

  Sprzęt pojawi się na sklepowych półkach już w październiku. Brak informacji odnośnie dokładniejszej daty i ceny produktu.


  Link


  Źródło: http://global.samsungtomorrow.com/?p=5271

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1410 postów o ocenie 128, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.