Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neato XV-15 - europejska wersja amerykańskiego XV-11

piokrza 05 Wrz 2011 23:59 2034 0
 • Neato XV-15 - europejska wersja amerykańskiego XV-11Amerykańska firma Neato Robotics, wprowadziła w końcu europejski odpowiednik swojej udanej, amerykańskiej wersji robota-odkurzacza Neato XV-11. Model Neato XV-15 pojawił się właśnie w Europie.

  Główną cechą wyróżniającą go wśród innych urządzeń tego typu jest nie wątpliwie jego kształt. Odkurzacz o kształcie litery "D" został tak zaprojektowany nie przez przypadek. Płaski, a nie okrągły front, ma umożliwić docieranie do rogów pomieszczeń. Producent zrezygnował przez to ze szczotek bocznych.

  Tak jak jego poprzednik, urządzenie wykorzystuje laserowy dalmierz na podczerwień. Dzięki niemu tworzy wirtualną mapę domu i wykrywa przeszkody. Robot dzięki systematycznemu przemieszczaniu się po podłodze oszczędza czas i energię. Większość mocy przekazywana jest do mocnego silnika turbiny ssącej. Według producenta, model ssący przewyższa wszystkie dotychczas spotykane roboto-odkurzacze.

  Działanie turbiny ssącej polega na tej samej zasadzie co działanie turbiny w silnikach odrzutowych. Odśrodkowy wentylator kompresyjny wytwarza podciśnienie, a przepływ powietrza następuje według zasad przepływu w silnikach odrzutowych.

  Niski profil robota - 10,5cm pozwoli na sprzątanie pod stołami, łóżkami lub sofami. Odkurzacz ma zaktualizowane oprogramowanie (do wersji 2.0). Wśród nowości pojawiła się opcja wyboru języka komunikatów oraz tryb odkurzania miejscowego - "spot".

  Robot posiada wyjątkowo szeroką, wśród odkurzaczy automatycznych, obrotową turboszczotkę, która dokładnie trzepie dywany. Jest też listwa zgarniająca do efektywnej pracy na twardych podłogach. Filtr elektrostatyczny, wychwytujący najdrobniejsze cząstki kurzu, ma dokładnie filtrować powietrze. Zbiornik na kurz ma pojemność 0,66l.

  Opcja programowania czasu startu umożliwi ustawienie sprzątania na dowolną porę każdego z dni tygodnia.

  Odkurzacz sam odnajdzie drogę do stacji ładowania - niezależnie od tego, czy już skończył sprzątanie, czy po prostu zabrakło mu energii w akumulatorach. Może wznawiać czyszczenie po doładowaniu nawet 3 razy. W trakcie jednej sesji zdoła pokryć nawet 200m2.

  Model jest już dostępny w większości krajów europejskich. Można go zamówić bezpośrednio ze strony producenta.

  Cena: £379,99


  Źródło: http://www.latestgadgets.co.uk/gadgets-gizmos...3-neato-robotics-xv-15-robotic-vacuum-cleaner