Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oglądanie telewizji UPC w laptopie.

Ludi87 06 Wrz 2011 11:48 12359 12
  • #1 06 Wrz 2011 11:48
    Ludi87
    Poziom 12  

Witam.

Chciałbym oglądać telewizję UPC na laptopie.
    Mam do wyboru dwie opcje, telewizja UPC przez dekoder UPC z sygnałem HDMI, lub telewizja UPC prosto z kabla antenowego.
    Czy istnieje takie połączenie? Wolałbym ta opcje HDMI, ale pomóżcie mi w dwóch opcjach.

Pozdrawiam

0 12
  • #2 06 Wrz 2011 12:16
    romeok01
    Poziom 35  

Prosto z kabla antenowego się nie da, bo jakbyś nawet miał dekoder DVB-C do laptopa, to nie będzie działać, bo telewizja UPC paruje karty z dekoderem.
    Są to karty Nagravision2 przypisane tylko do jednego tunera i tylko działja na jednym do, którego są przypisane.
    Sygnału HDMi nie da sie wpuścic do laptopa, bo nie ma takich urządzeń.
    Jedynie pozostaje Ci zakup np. videograbbera na Allegro lub karty telewizyjnej USB z wejściem video i podłączenie dekodera UPC z wyjścia scart (euro).

0
  • #3 06 Wrz 2011 12:18
    Loligo
    Poziom 18  

Jak chcesz przesyłać obraz do laptopa przez HDMI ?

Chyba jedynym rozwiązaniem jest tuner TV na USB do którego podłączasz kabel antenowy.

0
  • #4 11 Wrz 2011 23:15
    Ludi87
    Poziom 12  

Więc??? kto ma racje jak to podłączyć w najlepszy i najprostszy sposób ????

1
  • #5 12 Wrz 2011 11:09
    romeok01
    Poziom 35  

Tuner TV na USB nie będzie działać, ponieważ aby rozkodować kanały potrzebna jest karta kodowa. Karta jest przypisana do tunera i na innym nie bedzie działać.
    Jak chcesz mieć obraz na komputerze to jedynie pozostaje Ci zakup videograbbera na USB lub jakiejś karty TV i podłączenie z wyjścia euro tunera UPC.

Cena VIDEO GRABBER EASYCAP na Allegro razem z przesyłką to około 25 zł.

Będzie Ci jeszcze potrzebna taka przejściówka

1
  • #6 12 Wrz 2011 11:38
    Ludi87
    Poziom 12  

Napisałes ze tunet tv na usb nie bedzie działac, a jakbym kupił taki tuner tv na usb i podpiął do tego po prostu kabel antenowy z upc?

0
  • #7 12 Wrz 2011 12:07
    romeok01
    Poziom 35  

To musi być tuner DVB-C, nie wiem czy są takie tunery na USB.
    Juz pisałem 2 razy, że kanały sa kodowane i do odkodowania potrzebna jest karta kodowa, która przypisana jest tylko do jednego tunera i na innym nie będzie działać !!

0
  • #8 12 Wrz 2011 12:17
    Ludi87
    Poziom 12  

alee ten dekoder który mam teraz to mam podłączony do TV, a jest jeszcze osobny kabel antenowy z sygnałem UPC który nie przechodzi przez dekoder, a tez jak podepnę do tv to tez działa:)

0
  • #9 12 Wrz 2011 12:31
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Ludi87 napisał:
    alee ten dekoder który mam teraz to mam podłączony do TV, a jest jeszcze osobny kabel antenowy z sygnałem UPC który nie przechodzi przez dekoder, a tez jak podepnę do tv to tez działa:)

Odpowiedni tuner telewizyjny, bądź graber z pasmem kablowym będzie odbierał analogowe kanały bezpośrednio z "kabla"...

0
  • #10 12 Wrz 2011 20:41
    Loligo
    Poziom 18  

Skoro działa na TV bez żadnego dekodera to na laptopie z podpiętym tunerem na USB też będzie działać .

0
  • #11 04 Mar 2013 11:09
    phater
    Poziom 9  

Temat odgrzebany. Mam taki problem bo nie wiem jakim najlepiej programem ogladac TV na laptopie przez video grabber. Szukam po necie i nie moge znalezc.
    prosze o rade i nie zakopywanie.

0
  • #12 04 Mar 2013 11:55
    egon42
    Poziom 37  

Kolego phater podpinając się pod stare tematy łamiesz regulamin. Którym programem to sam możesz sprawdzić bo który lepszy to rzecz względna 1 lubi truskawki inny pomidory.

0
  • #13 04 Mar 2013 12:45
    phater
    Poziom 9  

No wlasnie w tym problem ze nie znam ani jednego, wiec nie mam za duzego wyboru ) Ciezko o jakikolwiek program w ktorym mozna by bylo ogladac na zywo tv przez video grabber. w zalaczonym oprogramowaniu do tego urzadenia owszem mozna ogladac na zywo ale tylko w malym okienku. Szukam juz od rana i znalezc nie moge. Znalazlem rogram Open Video Capture ale nie dziala mi w nim glos. Moze ktos zna jeszcze jakies? Chodzi mi o propozycje, pozniej bede wybieral ktory fajnieszy i jaki wole.

0