Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-MB 773-zacina papier

anty35 06 Wrz 2011 15:32 5434 22
  • #1 06 Wrz 2011 15:32
    anty35
    Poziom 26  

Witam Fax jak w temacie -problem jest z poborem papieru z tacy -powinien pobrać jedną kartkę ale po niej od razu idzie druga kartka i i sygnalizuje zacięcie papieru.Wymieniona rolka i separator -sprawdziłem napęd ale nic nie stwierdziłem, miał może ktoś podobny problem?

Dodano po 2 [godziny] 26 [minuty]:

A na dodatek wyskoczył komunikat wymień bęben i nic nie mogę zrobić -kręcenie w lewo nic nie pomaga na bęben.

0 22
  • #2 06 Wrz 2011 23:24
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe

To problem zespołu napędu. Prześledź cykl rozpoczęcia pobierania kartki przez elektromagnes blokujący przekładnię satelitarną.

0
  • #3 07 Wrz 2011 19:37
    anty35
    Poziom 26  

Dzięki za zainteresowanie ,jak jest w tym modelu z bębnem czy on blokuje fax bo nic nie mogę skserować.

0
  • #4 07 Wrz 2011 20:27
    W.P.

Jeśli nie możesz kopiować to na wyświetlaczu masz stosowny komunikat wyjaśniający powód.
    Czy możesz drukować? Np test drukarki

0
  • #5 07 Wrz 2011 20:29
    anty35
    Poziom 26  

Wyświetla wymień bęben i nic dalej nie mogę zrobić-kserować.kręciłem zębatką w lewo ale to nic nie daje.

0
  • #6 07 Wrz 2011 22:04
    W.P.

Sprawdź czy bęben obraca się. Wyjmij zespół, włóż ponownie.
    Jesli ciągle wyświetla taki komunikat to znaczy, że czujnik nie wykrywa obrotów mieszadła toneru.

0
  • #7 07 Wrz 2011 22:10
    anty35
    Poziom 26  

Bęben obraca się -zaznaczyłem na zębatce i ślad został obrócony.Jutro rozbiorę cały i wyczyszczę go -zobaczę co się stanie.

0
  • #8 12 Wrz 2011 08:48
    anty35
    Poziom 26  

blokada bębna -okazało się wypięta łączówka,podczas przykręcania napędu, ale z zacinaniem walczę dalej.

0
  • #9 28 Wrz 2011 21:11
    anty35
    Poziom 26  

Wymieniłem płytkę z z czujnikami i dalej pobiera kartę za kartką i zacina.

0
  • #10 29 Wrz 2011 07:20
    W.P.

Czujniki sprawdzisz w 815. W jakiej fazie zacina? I czy zacina (widać na kartce, że ma uszkodzoną krawędź przednią), czy zatrzymuje (zawsze w tej samej fazie)?

0
  • Pomocny post
    #11 29 Wrz 2011 22:50
    jacekc3
    Poziom 20  

Problem polega na słabej sprężynce w zespole napędowym.
    Zdemontuj płyte sterowania , pod nią jest zespół napędowy odkręcaj tylko śruby oznaczone strzałkami.
    Jak wyjmiesz cały zespół napędowy to zobaczysz elektomagnes włączający napęd poboru papieru ( są dwa elektromagnesy ) ramię odblokowujące zębatkę odciąga sprężyna i ona jest za słaba trzeba ją rozciągnąć i to cały problem .

0
  • #12 30 Wrz 2011 16:18
    anty35
    Poziom 26  

OK dzięki -podgiąłem sprężynkę i pomogło .anty35

0
  • #13 07 Lut 2012 15:41
    serwis.copyart
    Poziom 13  

właśnie śledzę ten temat i mam taki sam problem, pobiera po kilka kartek i zacina. Mam pytanie bo widzę że ten separator jest całkiem ładny- wygląda jak nówka, czyli mogę darować sobie ten separator? zawsze w tych faksach winny jest ten wspomniany wyżej elektromagnes (sprężynka) ? Mam jeszcze jeden kłopot z tym faksem (kx 773) mianowicie przy kopiowaniu wychodzą trochę za jasne kopie, bęben nowy, wyczyściłem szybę od spodu i wyczyściłem szybkę lasera i nie pomogło. Przy wydrukach nie ma tej wady, tylko przy kopiowaniu z szyby i podajnika. Oszczedzanie tonera - wyłączone.Proszę o jakieś sugestie, nie ruszałem tego elementu optycznego przy skanerze.

0
  • #14 18 Lut 2012 12:35
    serwis.copyart
    Poziom 13  

naciągnąłem tą wspomnianą wyżej sprężynkę i działa , obeszło się bez wymiany separatora.

0
  • #15 25 Lut 2012 11:02
    Pawlik07
    Poziom 11  

Witam, dodam swoje trzy grosze. Proponuję wyczyścić (wymienić) korkowy element pobierający papier (1cm x 3cm x 1mm grubości). Dostępny po odkręceniu dwóch śrubek wraz z całym półprzeźroczystym elementem pobierającym papier, od spodu drukarki. Wyczysczenie go a następnie lekkie zmatowienie drobnym papierem ściernym pozwoliło uzyskać brak zacięć przez kilkaset następnych wydruków. Po ponownym czyszczeniu następne kilkaset, itd :)
    Pozdrawiam

0
  • #16 22 Kwi 2012 23:46
    watermann
    Poziom 9  

serwis.copyart, mam ten sam problem z jasnymi kopiami. Wymyśliłeś coś?

0
  • #17 15 Maj 2012 08:17
    anty35
    Poziom 26  

Temat zamykam -okazało się że nagięcie sprężynki pomaga.

0
  • #18 02 Lip 2012 18:31
    serwis.copyart
    Poziom 13  

co do tych jasnych kopii to w użytkowniku zmieniłem na ciemniej, a wogóle miałem słaby bęben ale mimo to pomogło. Na nowym bębnie było już super. pozdrawiam. wyczyść dobrze szybę i element optyczny skanera tylko ostrożnie.

0
  • #19 04 Lis 2014 10:09
    anty35
    Poziom 26  

Witam Ponownie problem powrócił z zacinaniem papieru.Podginanie sprężynki już nic nie daje. Przed podginaniem sprężynki to coś tam jeszcze szło a teraz za każdym razem zacina na rolkach u góry.Co z tym fantem mogę jeszcze zrobić ?

0
  • #20 04 Lis 2014 23:10
    W.P.

Podgięcie sprężynki to tylko pewniejsze uruchamianie przekładni satelitarnej napędu rolki pobierającej papier. Problem utykania bierze się z poślizgu na tylnej, czarnej rolce prowadzącej papier tuż po pobraniu z szuflady.
    Arkusz jest do niej dociskany przez białą plastikową rolkę umieszczoną w uchylnej tylnej pokrywie.

Guma na w/w rolce twardnieje i po czasie staje się śliska. Rolka o średnicy ok. 10 - 12 mm nie jest w stanie poprawnie ciągnąć papier i arkusz zbyt późno pojawia się przy czujniku. W efekcie następuje zatrzymanie drukowania.
    Widać, że w fabryce zauważono problem i ratując sprawę w następnym modelu (seria MB-20xx) zastosowano rolkę dociskową o większej średnicy (gumowa jest taka sama gdyż jej zmiana pociągnęła by konieczność przeprojektowania napędu :) ).

Reasumując: Można oczyścić gumową powierzchnię lub wymienić rolkę. Ja oprócz tego wymieniam rolkę dociskową na jej odpowiednik z MB-20xx. Ma większą średnicę więc lepiej dociska papier. Należy przy tym pamiętać o lekkim nacięciu plastikowej prowadnicy papieru, mocującej opisywaną rolkę umożliwiającym jej zamontowanie (ma większą średnicę).

0
  • #21 05 Lis 2014 08:53
    anty35
    Poziom 26  

Dzięki za podpowiedź, oczyściłem obie rolki i nawet lekko rozciągnąłem sprężynki pod białą rolką i nic dalej to samo.

0
  • #22 06 Lis 2014 00:06
    W.P.

Styk czujnika pobrania papieru (zarazem czujnik otwarcia tylnej pokrywy). Czy jest czysty? Może potraktować go preparatem do czyszczenia styków.

0
  • #23 10 Lis 2014 21:43
    anty35
    Poziom 26  

W.P. napisał:
    Styk czujnika pobrania papieru (zarazem czujnik otwarcia tylnej pokrywy). Czy jest czysty? Może potraktować go preparatem do czyszczenia styków.
    Dzięki za podpowiedź,właśnie to brakowało aby fax zadziałał.

0