Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie lampy z czujnikiem ruchu jeżeli....

06 Wrz 2011 14:34 55358 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam zamontowaną na zewnątrz lampę halogenową z czujnikiem ruchu , uległa ona uszkodzeniu, kupiłem nową zabrałem się do wymiany ale zapomniałem, że była podłączona do wyłącznika w domu i w jednym płożeniu wyłącznika działała na czujnik ruchu a w drugim świeciła w sposób ciągły. Podłączyłem nową lampę zgodnie z instrukcją ale efekt zerowy - wcale nie świeci.
    Mój błąd polega na tym, że nie zapamiętałem jak były połączone kable poprzednio.
    W instrukcji lampy jest tak:

Pamiętam , że elektryk podłączył kabelki przewodu sieciowego tak, że niebieski był połączony z białym (1 od lewej ) , brązowy (3 od lewej tam gdzie litera N) żółty (tam gdzie litera L). Jak były połączone kabelki w górnej części ???
    Czy jako laik mogę prosić o pomoc?
    Pozdrowienia.
    P.S. Przepraszam za pierwsze zdjęcie - dałem ciała.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki.
    Jutro podłączę zgodnie z Twoimi wskazówkami. Wyłącznik jest po to ,że gdy idę z psem wieczorem do ogrodu to wyłącznikiem przełączam i halogen świeci długo jak zwykła lampa, po powrocie przełączam i halogen jest w stanie czuwania.
  • Sklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam!
    Bardzo przepraszam, że zawrócę Wam głowę, gdyż prawdopodobnie będzie to błahostka i rozwiązanie jest proste.
    Kupiłem niedawno lampę z czujnikiem ruchu. Wydawałoby się, że podłączenie lampy będzie banalne, bo oczywiście jest instrukcja z prostym schematem. Jednak, gdy otworzyłem puszkę niestety zgłupiałem. Przewody są popodpinane do kostki w innej kolejności. W związku z tym zgłupiałem i nie mam pojęcia jak się podpiąć z kablem zasilającym, a boję się zniszczyć czujnik.

Prośba wielka, powiedzcie proszę, jak podłączyć kabel zasilający.
    Wg instrukcji powinno być tak:

przewody przyłączeniowe oo L brązowy

przewody przyłączeniowe oo N biały+niebieski

przewody przyłączeniowe oo (-żółto - zielony

czerwony oo biały

Czyli brązowy - faza, niebieski - neutralny, zółto zielony - uziemienie.

Natomiast "rzeczywistość" wygląda tak (zał. plik):

Przepraszam bardzo - podpowiedzcie proszę, do których zacisków powinienem się podłączyć z przewodami zasilającymi.

Pozdrawiam!
    antek
  • Poziom 22  
    Kolego dwa przewody białe są od lampy halogenowej.Podłącz tak :
    czerwony-biały
    brązowy-L
    niebieski-biały-N
    żółtozielony- żółtozielony
  • Poziom 10  
    Dzięki wielkie!

Czyli właściwie to kabelki są kolorami wyprowadzone do lampy i do czujnika ok, tyle tylko jest różne w stosunku do schematu, że są podłączone do innego zacisku w kostce? Ale generalnie kierując się wg zdjęcia to kolorami kabelki są wyprowadzone tak jak na schemacie?

Jutro podłączę tak jak napisałeś.
    Dzięki serdeczne!

Pozdrawiam!
    antek
  • Poziom 10  
    Dzinuch Podłączenie już zostało wyjaśnione pozostaje jeszcze kwestia wyłącznika czy jest to wyłącznik pojedynczy czy schodowy ?Ja zawsze robię takie włączenie w ten sposób wprowadzam biały kabel lampy od czerwonego na zacisk L wyłącznika schodowego oraz dwa pozostałe wykorzystuję jeden do zasilania stałego L a pod drugi podłączam czerwony kabel od czujnika.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Zamierzam wymienic obecna lampe halogenowa, do ktorej podlaczone mam 2 czujniki ruchu, na lampe LED. Mam pytanie dotyczace podlaczenia przewodow tak, aby wszystko poprawnie dzialalo. Nowa lampa nie posiada puszki, w ktora mozna wpiac przewod zasilajacy, jedynie posiada krotki 3 zylowy przewod.
    Czy jesli podlacze wszystko zgodnie ze schematem z rysunku ponizej to bedzie dzialac poprawnie?
    pozdrawiam

p.s. przepraszam za brak polskich znakow, nie mam innego wyboru.

• Poziom 10  
    Niestety moja propozycja nie dziala - wybija bezpieczniki.
    Czy bylby ktos tak laskawy i pomogl mi w pilnej potrzebie?
    Dziekuje i pozdrawiam