Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Midland ALAN 102 pęknięta wtyczka

06 Wrz 2011 16:14 7901 5
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.
    Mam problem z moim midlandem, a dokładniej z gruszką. Ostatnio, podczas użytkowania za mocno pchnąłem w dolną część kabla od gruszki (plask) i się złamał. Zakupiłem nową wtyczkę do której muszę przylutować 4 kabelki z głównego kabla w gruszce. Mianowicie: czerwony, żółty, biały i "nagi". We wtyczce są oznaczenia numerowe 1,2,3,4. Przylutowałem jak leci, bez zachowywania kolejności. Lecz radio nie działa. Wiem trzeba zachować kolejność bo to już moja 2 taka operacja. Wiem ktoś może do którego otworu mam przylutować jaki kabelek ??

Popraw pisownię. /Olek II/
  • Poziom 12  
    Z tego co widzę kolega podesłał Ci link do starej wersji Alana 102 z wtykiem 5 pin wciskanym, a Ty masz chyba 4 pin z nakrętką, więc zobacz to:
    Na 100% "nagi" przewód przylutuj do "1" a co do reszty to była różna koloryzacja, wiec rozbierz mikrofon i porównaj ze schematem. Radio też mogło ucierpieć, sprawdź czy gniazdo mikrofonowe jest OK.
  • Poziom 8  
    Dzidzia85 napisał:
    (...)Na 100% "nagi" przewód przylutuj do "1" a co do reszty to była różna koloryzacja, wiec rozbierz mikrofon i porównaj ze schematem. Radio też mogło ucierpieć, sprawdź czy gniazdo mikrofonowe jest OK.

Czarna magia dla mnie, no ale popatrzę. Skoro nagi na 1 to chociaż kilka kombinacji mniej :)

Za błędy w poprzednim poście przepraszam, nowa klawiatura + pośpiech... nie mam nic na swoją obronę :D
  • Poziom 12  
    Popatrz na schemat mikrofonu (prawy górny róg na schemacie powyżej), rozkręć swój mikrofon, zobacz jak są przylutowane przewody i wszystko stanie się jasne:)

Może to rozjaśni twój umysł:
  • Poziom 18  
    Dzięki za schemat ! Radio cyka jak powinno ;)

Pozdrawiam!