Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Lcd i Plazma 42 cali do 2,5 tyś zł stojący(a) ???

ohsen1 06 Wrz 2011 16:39 4050 9
  • #1 06 Wrz 2011 16:39
    ohsen1
    Poziom 7  

Witam, Przymierzam się do zakupu TV 42cali, z uwagi na ograniczony budżet szukam TV do 2500zł maksimum, stojący, umieszczony w rogu na stoliku. Nie wiem co wybrać czy LCD,LED,PLAZMA???
    Informacje:

Jak słońce świeci w pokoju - [b]w salonie jest duże nasłonecznienie, okno z boku zachodnia strona, są żaluzje, do 15 godziny słońce daje o sobie znak

Jakość obrazu - jak najlepsza,(100Hz)
    Grubość - bez znaczenia
    odległość od ekranu - 2m-3,5m
    Jak duży jest pokój - 18m2
    jaki masz obecnie telewizor - 29 SONY KVL29FX
    jakie programy najczęściej oglądasz - wiadomości, filmy akcji, dokumentalne, SPORT
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - od poniedziałku do piątku popołudniu w weekendy z rana i wieczorem.
    preferowana wielkość telewizora - wydaje mi się że 42 cale będzie ok.
    preferowana marka - Toshiba,Sharp ewentualnie przeanalizuje inne
    czego nie lubisz w telewizorach - Po CRT odbijającego światła w ekranie, co do LCD i PLAZM nie wiem, bo nigdy nie miałem, nie wiem czy nie lepsza byłaby plazma z uwagi że więcej po godzinie 16 będzie włączany.
    jakie urządzenia będą podłączone - obecnie posiadam telewizje na karte TVN (SCART), w grudniu zmieniam na HDMI
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 70% telewizja, 30% komputer,aparat.
    siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - również z kątów bocznych, do 30st od środka ekranu
    Czy ważne jest wifi - jeśli byłaby taka opcja byłoby super.
    czy USB ma mieć czytanie filmów - dobrze by było
    jakimi złączami - niedługo HDMI,
    jaki masz sygnał - cyfrowy dekoder z TNK telewizja na kartę) SCART
    ile programów HD - 10
    ma stać czy wisieć - stać
    Ile osób zasiada przed telewizorem - póki co 3 osoby
    jaka klasa cenowa - 2500zł
    Fajnie jakby TV posiadał czujnik światła, przyciemnia obraz jak jest ciemno.

Proszę o fachową poradę, zaproponowanie dobrych modeli???
    Z góry dziękuje.

• #2 07 Wrz 2011 14:23
    Michal_rtv
    Poziom 14  

Witam.
    Duże nasłonecznienie - LCD CCFL lub LCD LED,
    100 Hz to dobry wybór natomiast tu chodzi o płynność obrazu,
    przekątna ekranu przy takich odległościach powinna być od 40 cali wzwyż,
    dużo telewizorów jest wifi ready
    ekran matowy nie odbija światła
    osobiście plazmy nie polecam ale to jest jedynie moje zdanie.

Twój budżet nie pozwala Ci za zakup LED'a, jeżeli dołożyłbyś trochę poleciłbym Ci Sony 46EX500, jeżeli nie to może coś z Samsunga.

Pozdrawiam

• #3 08 Wrz 2011 22:43
    ohsen1
    Poziom 7  

Dzieki Michal_rtv
    Dlaczego nie polecasz PLazmy? Wiesz ja przeważnie oglądam wieczorami, a w dzień jakby mi się zdarzyło te jedno okno mógłbym zasłonic roletą. No fajny ten Sony ale za dużo moim zdaniem kosztuje, płacić tyle za znaczek Sony???
    A jakie modele Samsunga lub Toshiby polecasz?

Myśle nad:

TX-42S30 l
    TX-42U30E
    i ostatnia propozycja
    TX42G30

LCD podobają mi się Sharpy ale cena za duża prawie 4 tyś :-(

• #4 09 Wrz 2011 08:34
    kamera
    Poziom 14  

ohsen1 napisał:
    Dzieki Michal_rtv
    Dlaczego nie polecasz PLazmy? Wiesz ja przeważnie oglądam wieczorami, a w dzień jakby mi się zdarzyło te jedno okno mógłbym zasłonic roletą. No fajny ten Sony ale za dużo moim zdaniem kosztuje, płacić tyle za znaczek Sony???
    A jakie modele Samsunga lub Toshiby polecasz?

Myśle nad:

TX-42S30 l
    TX-42U30E
    i ostatnia propozycja
    TX42G30

LCD podobają mi się Sharpy ale cena za duża prawie 4 tyś :-(

Ja bym obstawiał na Panasa TXP42G30 za takie walory jak : bardzo dobrą czerń , za dobry filtr antyrefleksowy , za dobrą płynność , za rożdzielczość obrazu ruchomego 1080 linii .Powiem szczerz że gdybym teraz miał kupować TV to na pewno byłby to TXP42G30 , teraz posiadam TXP42S10 i jestem zadowolony .Tylko jedno mnie martwi że Panasonic z wprowadzeniem nowych modeli coraz bardziej je "ogołaca" przykładem może być właśnie seria S ale to chyba jest spowodowane obniżenie cen nowszych modeli . Pozdrawiam .

• #5 09 Wrz 2011 09:32
    ohsen1
    Poziom 7  

TXP42G30 też mi się podoba ;-) poczekam jeszcze do grudnia może cena trochę spadnie.
    A jak z poborem prądu u twojego pana TXP42S10???
    Z 46 calowego co byś polecił?

• #6 09 Wrz 2011 09:56
    kamera
    Poziom 14  

Zużycie mocy w moim Panassie TXP42S10ES jest jak w każdej plażmie uzależnione od wyświetlanej treści obrazu (TV jest skalibrowany do jakości obrazu jaki ja preferuje) ;
    -obraz biały około 279W
    -obraz czarny około 80W
    -sport średnio 170W
    -film średnio 130-140W
    -średnia ogólna 140-170W
    W TV 46 calowych raczej bym też gustował w tym modelu ma bardzo przyzwoity stosunek ceny do jakości obrazu , czytając trochę o tym modelu zauważyłem że część użytkowników narzeka na głośną pracę TV .Jak kupowałem S10 również pojawiały się narzekania na głośną prace tej plazmy ale to chyba przypadłości niektórych egzemplarzy bo w moim przypadku z odległości o.5m puszczając biały obraz nic nie słyszę .Tu masz link do strony o G30 http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/67131-...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html

• #7 09 Wrz 2011 10:10
    ohsen1
    Poziom 7  

Thanks, Kamera.
    Przeanalizuje sobie.

• #8 09 Wrz 2011 14:45
    Michal_rtv
    Poziom 14  

Cena ceną ale model EX500 ma bardzo dobre opinie zarówno od użytkowników jak i serwisów. Osobiście wolałbym kupić pewny model niż ryzykować :)

• #9 09 Wrz 2011 15:11
    kamera
    Poziom 14  

Michal_rtv napisał:
    Cena ceną ale model EX500 ma bardzo dobre opinie zarówno od użytkowników jak i serwisów. Osobiście wolałbym kupić pewny model niż ryzykować :)

Trochę mnie rozbawiłeś grupując Panasonica TXP42G30 jako mniej pewny model :D Co do Sony EX500 proponuje poczytać o jego kątach i równomierności matrycy (jak się nie mylę matryca jest...AUO ) .A co jakości tego modelu Sony poczytaj ostatnie wątki z tego linku http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/48988-sony-...500-nowe-ccfl-opinie-test-wszystko-o-154.html

• #10 09 Wrz 2011 15:16
    Michal_rtv
    Poziom 14  

Źle mnie odebrałeś :) Nie kierowałem odpowiedzi pod tego Panasonica. Pisałem ogółowo. Nie uważam, że ten model jest zły.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME