Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC desire HD tylko wibracja przy włączaniu

djtonka 06 Wrz 2011 18:51 5959 8
  • #1 06 Wrz 2011 18:51
    djtonka
    Poziom 25  

Witam. HTC to dla mnie czarna magia, więc zanim zacznę rozkręcać i wymieniać komponenty może ktoś doradzi bo telefon nie należy do mnie i może da się go postawić bez ingerencji. Telefon wyłączony na noc i podpięta ładowarka.Rano zero reakcji na POWER. Po dociśnięciu baterii zaczyna wibrować kilka razy i na tym się kończy. Bateria testowana w drugim egzemplarzu i jest sprawna. Po podpięciu kabla USB także czuć wibrację bez naciskania POWER. Jest jakiś układ bardo podatny na usterki zasilania?thx

• #2 07 Wrz 2011 12:12
    conrad9210
    Poziom 17  

Witaj, jeżeli nie został zalany cieczą ani nie miał poważnego upadku to padł bootloader.
    W takiej sytuacji tylko JTAG. W razie czego służę pomocą.Pozdrawiam

• #3 07 Wrz 2011 12:24
    djtonka
    Poziom 25  

Nie miał kontaktu z cieczą ani ziemią. Nie mam dostępu do przystawek do HTC, więc nie bardzo dało by to rade zrobić. Mam drugi sprawny egzemplarz i rozebrałem oba i nie podoba mi się jeden tranzystor pod złączem baterii ale jeśli masz inny scenariusz to jestem otwarty na inne pomysły zanim będę ingerował w płytę.

• #4 07 Wrz 2011 12:28
    conrad9210
    Poziom 17  

Proponował bym w pierwszej kolejności wykluczyć problem softu. Spróbuj wgrać tradycyjnie soft. Wchodzi w bootloader (Volume - i PWR)?

• #5 07 Wrz 2011 12:34
    djtonka
    Poziom 25  

No właśnie nie wchodzi, jest tylko wibracja.

• #6 07 Wrz 2011 12:36
    conrad9210
    Poziom 17  

Więc, tak jak wspomniałem na samym początku, potrzebny jest JTAG (naprawienie bootloadera). Zrobisz to Riffboxem.

• #7 07 Wrz 2011 18:03
    djtonka
    Poziom 25  

Tak jak podejrzewałem z tym tranzystorem. Podmieniłem na podwójny pnp z Nokii i działa.
    HTC desire HD tylko wibracja przy włączaniu

• #8 08 Sty 2012 09:41
    zetika16
    Poziom 8  

witam sorry ze odgrzebuje ale mam pytanko, czy tel dziala poprawnie po wymianie tego tranzystora?? wszystko dziala??

• #9 09 Sty 2012 07:15
    djtonka
    Poziom 25  

Po trzech tygodniach problem powrócił. Zaryzykowałem i zadzwoniłem do HTC , przysłali kuriera i po trzech dniach dostałem telefon z nowa płytą główną. Okazało się, że był na gwarancji jeszcze. Nie posiadałem papierów do niego i telefon był ewidentnie rozbierany bo naklejka odstawała ale lutowania mogli nie zauważyć nawet (nie szukać).

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo