Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Video JVC HR-S9500 - jak ustawic glowice (silniczek pod glowica)?

06 Wrz 2011 19:16 1874 4
 • Poziom 28  
  Witam.
  Mam problem z magnetowidem S-vhs JVC HR-S9500. Jest to model który zmienia kąt głowicy przy przewijaniu na podglądzie.
  Początkowo działał poprawnie, ale silniczek z przekładniami który znajduje się pod bębnem wizyjnym strasznie terkotał aż się zablokował. Rozebrałem go, naprawiłem ale ruszyłem ręka 2 tryby które są pod głowica i ona sama zmieniła kąt, przez co teraz są pasy na ekranie. Jak to teraz ustawić?
 • Poziom 23  
  Jeżeli czytniki nie są uszkodzone pozostaje tylko metoda prób i błędów, czyli musisz zapamiętywać poprzednie ustawienie silnika względem bębna głowicy. Ustal sobie punkt wyjściowy i lekko przesuwaj w jednym kierunku silnik lub tryby aż uzyskasz wymagany efekt.
 • Poziom 28  
  Pod głowica są 4 tryby, które można ustawić dowolnie (metoda prób i błędów jest niewykonalna, bo ilość prób jest właściwie nieskończona). Żeby to ruszyć, trzeba wyciągać mechanizm z płyty i odkręcić silnik z przekładnią.
 • Poziom 23  
  Myślę, że ustawianie trybów nie ma sensu. Nie znam dokładnie tego modelu , jak możesz wyślij zdjęcie bębna głowicy, może będę mógł pomóc.
  W starszych modelach istniała możliwość dokładnego ustawienia głowicy poprzez lekki obrót w jednym kierunku dysku lub dekla pod silnikiem. Mogą się pojawiać lub znikać poprzeczne pasy lub obraz czarno biały. To tak jakby się ustawiało kąt wyprzedzenia zapłonu w samochodzie.
 • Poziom 28  
  tutaj sie to nie uda bo te tryby się wkręcają na gwintach - jak śrubki i tym właśnie podnoszą lub opuszczają głowicę a właściwie zmieniają jej kąt