Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W140 S500 podłączenie przewodów zapłonowych.

06 Wrz 2011 19:33 5561 9
  • Poziom 8  
    Witam.
    Szukam schematu podłączenia kabli zapłonowych, z której kopułki na jaki cylinder, bo są dwie kopułki i pomieszały mi się kable.
    Znalazłem na tym forum tylko to 1-5-4-8-6-3-7-2 ale nie napisali, z której kopułki na jaki cylinder wychodzą te kable.
    Proszę o szybką odpowiedź!
    Moderowany przez CameR:

Regulamin: 3.1.12. (10.1, 10.5) Zabronione jest publikowanie tych samych, lub bardzo podobnych informacji w wielu działach forum.

• Moderator na urlopie...
    Na każdej z kopułek masz oznaczone dobrze się przyglądnij! Dla ułatwienia wrzucę Ci fotkę :)
    Mercedes W140 S500 podłączenie przewodów zapłonowych.
  • Poziom 8  
    Wielkie dzięki za odp.

Mam jeszcze jedno pytanie zmieniłem silnik z 94r na 92r bez osprzętu w mojej S500 ponieważ był zatarty na panewkach i przełożyłem cały osprzęt wszystko było ładnie, pięknie aż do jego odpalenia,odpalił bez problemu tylko, że zaczeły falować obroty a jak chce dodać gazu to go dławi i nie może wskoczyć na wyższe obroty tylko cały czas faluje, kolega podpiął go pod komputer i faktycznie były błędy ale dalej jest ten sam problem.

POMOCY!!!!
  • Moderator na urlopie...
    To zacznij od sprawdzenia bardzo dokładnie układu dolotowego na szczelność (uruchom silnik na biegu jałowym i pryskaj czymś łatwopalnym (mgiełką) dookoła i jeśli silnik zareaguje, to masz nieszczelny dolot). Dodatkowo wykonaj diagnostykę ponownie (mimo, iż kody usterek były wykasowane wcześniej). Kody (ewentualnych) usterek też mógłbyś tutaj wrzucić.
  • Poziom 8  
    Podłączyłem jeszcze raz pod kompa i były błędy w tym jeden poważniejszy bo komputer wogóle nie dostawał sygnału od przepływomierza więc sprawdziłem cała wiązkę i okazało się, że kable były po przecierane, zauważyłem też, że już ktoś grzebał przy tej wiązce próbowałem je trochę doprowadzić do porządku ale dalej jest to samo. Dzisiaj zamówiłem cała wiązkę i na jutro ma być po wymianie zobaczę co dalej będzie się działo aha, a układ jest szczelny:D. Jeśli to nie będzie wina kabli to będę musiał zainwestować w nowy przepływomierz pewnie:cry:

Dzięki za odp.
  • Poziom 8  
    Jednak muszę kupić nowy przepływomierz, ale nadal nie mogę dojść z tymi kablami zapłonowymi na kopułkach nie ma nic napisane. Jedna strona silnika wogóle mi nie chodzi i potrzebowałbym jakiś lepszy schemat z której kopułki na jaki cylinder bo kable z tego co wiem idą na przemian z prawej kopułki na lewa, a z lewej na prawą. schemat może być narysowany nawet w paincie, i w byle jakim innym programie tylko żeby było jasno wszystko widziane.

Jeśli ktoś ma do sprzedania przepływomierz do Mercedes w140 S500 92-95r proszę o odpowiedź!!!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież wszystko masz na schemacie, pierwszy zaznaczony kropką.
  • Poziom 39  
    Gdyby on był mechanikiem i wiedział jak to działa to ten schemat by wystarczył. Ale nie jest.
  • Poziom 20  
    No faktycznie schemat jest słaby bo jest zaznaczony 1, ale na przykład gdzie jest 5 i jaka jest kolejność zapłonu? Takie pytanie można zadać patrząc na tą odpowiedź i ten schemat.
  • Poziom 8  
    Już sobie poradziłem z tymi kablami bez tego schematu. Wielkie dzięki wszystkim za odp.