Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba NB550D - poziome linie na matrycy

randomuser123 06 Sep 2011 20:23 1893 1
 • #1
  randomuser123
  Level 1  
  Witam,
  Jakieś dwa miesiące temu kupiłem sobie netbook (toshiba NB550D) no i już po miesiącu zaczęły wyskakiwać jakieś poziome linie, ale po restarcie problem zaniknął na kolejny miesiąc bo dzisiaj znowu strasznie te linie skakały, a tylko po zrestartowaniu problem znowu zniknął, w filmie możecie zobaczyć jak to wygląda


  (wideo w nie najlepszej jakości no ale cóż). W filmie widać po środku ekranu, ale te linie również ukazywały się na samej górze, a po prawej stronie matrycy nawet zmieniły kolor z czarnego na biały.

  Przeczytałem wiele tematów zanim zadałem pytanie ale sam nie wiem czym jest to spowodowane czy padająca matryca, a może karta graficzna? Niestety nie sprawdzę na zewnętrznym monitorze bo w netbooku mam tylko hdmi, a w monitorze brak tego wejścia.

  Co możecie poradzić? Problem przez dwa miesiące zdarzył się tylko dwukrotnie i nie wiem czy mam czekać jak coś poważniejszego wystąpi czy może oddać go do serwisu.

  Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.
 • #2
  ul1002

  Level 35  
  Wygląda na "styki" taśmy matrycy, należy wypiąć, przeczyścić izopropanolem i szczoteczką, poczekać aż odparuje i ponownie włożyć wtyczkę.
  Dla pewności zaktualizuj bios.