Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba NB550D - poziome linie na matrycy

randomuser123 06 Sep 2011 20:23 1893 1
    randomuser123
    Level 1  
    Witam,
    Jakieś dwa miesiące temu kupiłem sobie netbook (toshiba NB550D) no i już po miesiącu zaczęły wyskakiwać jakieś poziome linie, ale po restarcie problem zaniknął na kolejny miesiąc bo dzisiaj znowu strasznie te linie skakały, a tylko po zrestartowaniu problem znowu zniknął, w filmie możecie zobaczyć jak to wygląda

(wideo w nie najlepszej jakości no ale cóż). W filmie widać po środku ekranu, ale te linie również ukazywały się na samej górze, a po prawej stronie matrycy nawet zmieniły kolor z czarnego na biały.

Przeczytałem wiele tematów zanim zadałem pytanie ale sam nie wiem czym jest to spowodowane czy padająca matryca, a może karta graficzna? Niestety nie sprawdzę na zewnętrznym monitorze bo w netbooku mam tylko hdmi, a w monitorze brak tego wejścia.

Co możecie poradzić? Problem przez dwa miesiące zdarzył się tylko dwukrotnie i nie wiem czy mam czekać jak coś poważniejszego wystąpi czy może oddać go do serwisu.

Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.
    ul1002

Level 35  
    Wygląda na "styki" taśmy matrycy, należy wypiąć, przeczyścić izopropanolem i szczoteczką, poczekać aż odparuje i ponownie włożyć wtyczkę.
    Dla pewności zaktualizuj bios.