Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja Lark Freebird 35,7 nie włącza sie, miganie diody.

Stachu0204 06 Wrz 2011 22:32 7647 2
  • #1 06 Wrz 2011 22:32
    Stachu0204
    Poziom 15  

Witam!

Problem polega na tym że dostałem do naprawy w/w nawigację, gdyż odlutowało sie w niej całkowicie gniazdo od ładowania. Podczas próby włączenia zapalała się na chwile dioda na zielono, po czym gasła i tyle, po przylutowaniu podczas próby włączenia nic sie nie zmieniło, natomiast przy ładowaniu miga mi dioda na czerwono.
    W manualu jest napisane, że powinna być pomarańczowa, a po naładowaniu zielona.
    Nie ma tam nic na temat mrugającej na czerwono diody. Pytanie, czy ktoś wie co to może być i jak to sprawdzić?

Pozdrawiam

• #2 07 Wrz 2011 06:27
    cepilek
    Poziom 26  

W instrukcji do innej nawigacji na stronie 30 jest napisane, że czerwona dioda ma mrugać w czasie ładowania a gdzie indziej LARK zastrzega sobie prawo do zmian bez informowania klientów. Może u Ciebie tak właśnie ma być?
    http://www.lark.com.pl/dopobrania/Instrukcja_FB505HD.pdf
    Jeżeli po odłączeniu ładowarki świeci zielona dioda to może tak ma być? Jeżeli ładowarka cokolwiek ładuje to jest OK z nawigacją a ładowarka jest za słaba aby naładować akumulator. Może jest zepsuta i nie ładuje? Jeżeli zielona dioda zaświeci się na troszkę dłużej niż przed naprawą to ładowarka jest OK - trzeba ją podłączyć po prostu na dłużej aby naładować akumulator. Troszkę dedukcji...
    Jeżeli dioda zielona gaśnie po czasie coraz krótszym od chwili włączenia to ładowarka może nie ładuje wcale? A jeżeli po czasie coraz dłuższym od chwili włączenia to znaczy, że chwilowe ładowanie po naprawie w czasie prób odbywa się prawidłowo a trzeba po prostu dłużej ładować a nie panikować. Świecenie czerwonej diody wskazuje właśnie w innych nawigacjach stan ładowania... Więc skoro się ładuje a zielona dioda gaśnie nadal za wcześnie od chwili włączenia mimo dłuższego ładowania to może nadal gniazdo ładowania nie ma połączenia z akumulatorem lub akumulator całkiem już nawalił?
    Poza tym tak na marginesie to migane, miganiu nierówne.
    Z jaką częstotliwością miga? Czy 50 Hz? Miga Ci w domu na ładowarce sieciowej? Czy w samochodzie na ładowarce w gnieździe zapalniczki? Jeżeli tylko w domu na ładowarce sieciowej to ładowarka sieciowa jest zepsuta - nie daje prądu wyprostowanego. Spróbuj z inną ładowarką. Jeżeli miga na ładowarce samochodowej to może być ładowarka samochodowa zepsuta - spróbuj z inną ładowarką. Jeżeli nie jest to problem ładowarek no to nawigacja jest zepsuta. Odessij cynę w punktach gdzie lutowałeś i zobacz czy nie zlutowałeś razem niepotrzebnie jakich ścieżek skoro wcześniej było mniej więcej OK. Ja też nie doczytałem nic na temat czerwonej diody w instrukcji do LARKA 35.7 - może czerwona dioda sygnalizuje awarię jaką spowodowałeś złym zlutowaniem lub kartę pamięci źle włożyłeś i zwarłeś coś tam na stykach, wyjmij ją na próbę i obejrzyj styki. A zastosowałeś właściwą polaryzację +/- w czasie wlutowywania gniazda? A przy ładowarce ktoś coś nie kombinował i ma ona właściwą polaryzację zasilania +/- ?
    Przypuszczam jednak, że wszytko jest już u Ciebie OK bo LARK wprowadza wiele zmian w urządzeniach a nie aktualizuje na czas swoich instrukcji - panuje u niech w tym zakresie totalny bałagan! Na przykład ja w swoim LARKU mam gniazdo na słuchawki 3,5 mm a w instrukcji jest napisane, że 2,5 mm lub na odwrót itd itp.
    A nie możesz właściciela nawigacji zapytać się po prostu jak się zachowywała nawigacja u niego podczas ładowania z tymi diodami gdy była jeszcze dobra? Można też zapytać o to na stronie LARKA e-mailem. Pytanie u źródeł czasami ma sens...
    Poczytaj:
    http://www.my-navia.pl/printview.php?t=24778&start=0&sid=8e65ed24a98f76721b8057746d3b7d58
    Masz tam napisane, jak i ja potwierdzam, że w domu trzeba stosować ładowarkę o prądzie ładowania minimum 1 A (1000 mA) aby naładować w pełni i dosyć szybko akumulator i aby zaświeciła się zielona dioda a przestała świecić pomarańczowa czy przestała mrugać czerwona. Ładowanie poprzez komputer jest słabe i nigdy u mnie nie pojawiała się świecąca zielona dioda gdy ładowałem z komputera.
    Reasumując: potrzymaj trochę dłużej ładowanie na czerwonej migającej diodzie i napisz nam czy zielona dioda gaśnie tak samo szybko od chwili włączenia nawigacji.

• #3 25 Sty 2012 21:02
    HoCuS2
    Poziom 1  

Witam, proponuję zawsze sprawdzić przełącznik "hold".
    Zamknięta kłódka nie pozwala uruchomić urządzenia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME