Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WITP 102eu- schemat programatora

marcin230v 06 Wrz 2011 22:34 2758 6
  • #1 06 Wrz 2011 22:34
    marcin230v
    Poziom 8  

W pralce indesit WITP 102eu po zakończeniu cyklu prania pompa nie załącza się i nie usuwa brudej wody. Pompę jest dobra ponieważ podłączałem bezpośrednio napięcię. Pomierzone napięcie miernikiem wynosi 0V zaś sprawdzając próbka neonową pokazuje pełną wartość. Po znalezieniu obwodu sterowania pompy w programatorze okazalo się,że jeden z triaków jest spalony razem z drugim elementem, który łączył nóżkę 1 i 2 podejrzewam, że jest to rezystor. Oba te elementy sa do wymiany. Typ tyrystora udało mi się zczytać ale niestety rezystor "wyparował " i nie jestem w stanie ustalić jego wartośći znamionowej.
    Niestety mam takze problem ze ścieżkami na płytce, ponieważ na przedniej stronie płytki nie widać dokąd szły dwie cienkie ścieżki. Wydaje mi sie,że jedna z nich idzie do nóżki nr 3 zaś druga ścieżka idzie do nózki nr 2 oraz przez rezystor do nózki nr 1.

Bardzo bym prosił o udostępnienie schematu bądż prosze o podpoiwedź tych , którzy mają taki prpgramator Moduł 252878.

0 6
  • #2 06 Wrz 2011 23:33
    peter falk
    Specjalista AGD

Zdajsie, że to taki modulik :D
    Indesit WITP 102eu- schemat programatora Indesit WITP 102eu- schemat programatora

0
  • #3 08 Wrz 2011 23:39
    marcin230v
    Poziom 8  

Niestety to nie ten moduł

0
  • #4 08 Wrz 2011 23:45
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

No to teraz krok z Twojej strony i zapodaj zdjęcie Twojego modułu.Od razu nam się rozjaśni o jaki moduł idzie sprawa. Niech będą widoczne uszkodzone elementy .

0
  • #5 09 Wrz 2011 20:16
    marcin230v
    Poziom 8  

Poniżej umieszczam obrazek z modułem, niestety na dzień dzisiejszy nie mam lepszego zdjęcia.

Indesit WITP 102eu- schemat programatora

Ja juz wspominałem mam problem ze ścieżkami na płytce, ponieważ na przedniej stronie płytki nie wiem czy dwie ścieżki, które są koło triaka idą do jego nóżek . Wydaje mi sie,że jedna z nich idzie do nóżki nr 3 zaś druga ścieżka idzie do nózki nr 2 a przez rezystor do nózki nr 1.

0
  • #6 17 Wrz 2011 00:00
    Paul30
    Poziom 11  

Schematu nikt nie ma, nawet serwisy a szkoda.
    Ale mogę podesłać Ci wyraźne zdjęcia na e-mail, mam taki moduł nowy.

0
  • #7 20 Wrz 2011 22:28
    marcin230v
    Poziom 8  

Chętnie skorzystam z uprzejmosci kolegi i poproszę o te zdjęcie. Mój adres e-mail to marcin230v(malpa)interia.pl

0