Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung wash & dry 6120 nie odpompowuje wody i nie wiruje

06 Sep 2011 22:38 6821 14
 • Level 27  
  Witam.
  Pralka normalnie pobiera wody, pierze, płucze, ale jak dochodzi do trybu wirowania to zatrzymuje się na tym trybie i nie idzie dalej.
  Dioda się świeci a pralka ani odpompowuje wody ani nie wiruje.
  Hydrostat chyba dobry, dmuchnąłem 2 razy do niego i coś tam w nim pyrka, dmuchałem tez w ten wężyk od hydrostatu ale nie jest zapchany.
  Filtr pralki tez czysty.
  Pralka jest trochę stara, niemiecka, parę latek może już mieć.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Trzeba sprawdzić pompę spustową.
 • Helpful post
  Level 23  
  Witam jeśli pompa pracuje dość głośno to ją wymień silnik pompy uniwersaly pasuje i kupisz go w każdy sklepie z częszciami AGD
 • Level 27  
  Na razie udało się uruchomić bez wymiany pompy może pomogło przedmuchanie hydrostatu. Ale wielkie dzięki za podpowiedzi.
 • Level 31  
  Masz zanieczyszczony kubek hydrostatu, jak go nie wyczyścisz usterka powróci.
 • Level 27  
  Ok. W którym miejscu jest ten kubel hydrostatu.
 • Helpful post
  Level 31  
  Trzeba odkręcić pokrywę pralki. Po jej zdjęciu szukać wężyka średnicy 10mm który wychodzi z hydrostatu i idzie na dół. Ten wężyk na dole wchodzi do kubka hydrostatu.
 • Level 12  
  Witam Forumowiczów.
  Rozumiem, że ten kubek na dole nie jest w hydrostacie (na górze)..., bo chyba mnie też to czeka. Czy do tego kubka dostanę się od dołu, czy raczej po demontażu frontu pralki ? Obszukałem całą sieć,
  i nie mogę znaleźć schematów - może, przyłączając się do wątku, ktoś dysponuje linkami dla Samsunga R 1045 AV. Maszyna nie wypompowuje wody u znajomych i wyświetla kod dotyczący pompki. Pompkę wymienili, a kod nadal pokazuje się i woda stoi. Nie dopytałem szczegółów, czy pompa w ogóle chodzi - zamierzam się tam wybrać i ocenić sytuację.
  Pozdrawiam.
 • Level 20  
  Kolego "g3m" trzeba koniecznie sprawdzić sterowanie tzn. czy wychodzi na przewody do pompy i czy się pojawia na pompie. Cóż czasem niektóre nowe elementy również ze względu leżakowania mogą zawodzić podobnie jak stare, uszkodzone.
  Ja dziś nie bardzo kojarzę ale jak jest tam na płycie programatora sterowanie triakami, to prawdopodobnie w samym triaku może tkwić przyczyna.
 • Level 27  
  Przeczyściłem ten kubek lekko był zabrudzony z 3 prania zrobiłem i pozniej szmate do podlogi wrzucilem i znowu to samo. Wody nie odpompowuje wogole cos tam buczy w srodku ale nie pompuje cos chyba zapchalo się co to może być oprocz tego kubka.
 • Helpful post
  Level 23  
  Witam w tych pralkach największą bolączkom jest pompa więc ją wymień i zapomni o temacie
 • Level 27  
  ok. tylko jeszcze jak bym wiedział gdzie ona jest zlokalizowana i gdzie zamiennik pompy mozna dostac.
 • Level 27  
  Wymotowałem pompę czy ma ktoś sposób, żeby sprawdzić, czy ona działa, bo podejrzewam, że samo podłączenie do napięcia to nic nie pomoże, bo może chodzić a wody nie pompować. Jaki orientacyjny koszt takiej pompy. Ewentualnie z doświadczenia koledzy powiedzcie co jeszcze wymienić w pralce, przy okazji, żeby po złożeniu wszystkiego nie okazało się, że woda gdzieś tam będzie uciekać. W rurze idącej do pompy był kawałęk drutu i 50 gr czy to mogło blokować pompę ??
 • Helpful post
  Level 31  
  Ten drut i 50gr. nie blokowały pompy. Podłącz pompę pod 230V, gdy jest dobry to chodzi cicho. Zaś gdy jest zużyty chodzi głośno, nierówno szarpie nim i ma luzy na ośce. Podłączając pod napięcie zachowaj BHP żeby Cię nie poraziło lub zabiło.
 • Level 27  
  Wymieniłem silnik pompy i wszystko narazie chodzi ok. Silnik pompy miał luzy na ośce. Koszt wymiany silnika pompy 45 zł. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.