Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z myszką

28 Lis 2004 10:09 1389 8
  • Poziom 11  
    Co kilkanaście minut kursor myszki zaczyna mi wariować i lata po ekranie załącza programy i nie da się tego opanować. Po chwili spokój i za jakiś czasu znowu to samo. Co to może być ? Myszka podpięta pod PS/2.

Co to jest myszka pomocy :?:
    Tytuł tematu zmieniłem.
    ankuch.
  • Poziom 34  
    Może być różnie :uszkodzona myszka lub jej kabelek, wirus, niewłaściwe sterowniki.
    Jak masz możliwość to podepnij drugą mychę (od kumpla :) ) i zobacz czy będzie dobrze działała lub idź ze swoją do kumpla i tam ją przetestuj.
  • Poziom 32  
    Jeżeli to jest mysz "mechaniczna" i używasz jej już ponad kilka miesięcy,
    to może też być zwyczajnie zabrudzona. Takie myszki mają wadę
    - zbierają wszystkie paprochy do wnętrza. Potem ten brud oblepia kulkę,
    rolki i łopatki mechanizmu impulsującego. Czyszczenie wymaga delikatnej
    ręki, bo wszystkie części składowe są plastikowe i drobne. Ja zwykle
    rozmontowuje okresowo moje myszy na czynniki pierwsze i czyszczę
    wodą z detergentem i denaturatem
  • Poziom 22  
    Witam :sm9:

Proponuję podłączyć inną mychę (sprawną).
    W swojej sprawdź miernikiem przewód czy są przerwy lub (co gorsze) zwarcia.
    Bardzo często łamie się przewód zaraz przy myszce (wtedy skracam przewód).

Jeśli przewód jest dobry to masz jakiegoś robala w systemie.

Pozdro 8)
  • Poziom 18  
    A czy to nie jest czasem niebiesko-biały A4Tech bez rolki :> ? Bo ja mam z taką mychą to samo, lata, wyłącza, zamyka i nagle spokój, dzieje się tak tylko z tą jedną konktetną myszką. Czyściłem, odkurzałem, myłem i nic. Należy pogodzić się z porażką i zakupić coś optycznego :D .
  • Poziom 13  
    Jak kolega wyżej pisze A4-tech są mizernej jakości. Miałem takową mysz i nie cieszyłem się nią długo ... kłopoty z pouszaniem kursora, później brak reakcji lub wariacje na monitorze, w końcu okazało się, że przewód od myszki się "złamał" i nic już z niej nie będzie ... Kupiłem sobie nowego Geniusa i sprawuje mi się bardzo dobrze. Możliwe też, że to jest wirus ... sprawdź czy nie masz żadnego robactwa na kompie ...
  • Poziom 15  
    Obstawiam że kabelek przy samej myszce ma jaką przerwe...
  • Poziom 19  
    To na bank mysz. Mialem to samo. Mialem A4-Tech bez rolki z 6 zl :] kupilem za 10 media-tech`a z rolka i wszystko gicio. Zmień mysz i po klopocie. Pozdrooo
  • Poziom 37  
    naderwany kabel przy samej myszcze - obciac i podlutowac bezposrednio wewnatrz
    ja tez mialem taki problem ze jak sie przeciazal southbrige na jednej dosc dziwnej plycie glownej to tez sie cos takiego dzialo - mozna to odroznic po tym ze jak to kabel to odlaczenie i podlaczenie ponowne (podczas pracy kompa) zalatwia sprawe i da sie znowu pracowac, jak mi plyta wariowala to po odlaczeniu i podlaczeniu kabla mysza wogule uciekala z managera urzadzen