Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dioda laserowa do projektora dyskotekowego

07 Wrz 2011 11:40 3021 5
  • Poziom 11  
    Witam. Posiadam projektor laserowy "Laser Stage Lighting" emitujący wiązki laserowe zielone i czerwone. Niestety czerwony laser doznał swego kresu żywotności i przestał działać. Chcę go wymienić ale nie wiem jakiej mocy jest w nim dioda laserowa. Czy ktoś wymieniał już diodę laserową w takim projektorze i wie jakiej jest ona mocy?
    Gdzie ewentualnie można kupić takie diody w dość przystępnych cenach?

Oto ten projektor:
    dioda laserowa do projektora dyskotekowego
  • Poziom 26  
    Witam.

Kup dowolną nagrywarke DVD, wyciągnij diode, wstaw w miejsce uszkodzonej. To chyba najprostrze rozwiązanie.
  • Poziom 9  
    Witam!
    Podłącze się do tematu, bo dotknął mnie ten sam problem, czerwona dioda zaczęła świecić bardzo słabym światłem, prawie niewidocznym, więc chyba zakończyła już swój żywot.
    Chciałbym się dowiedzieć kolego jak udało Ci się rozwiązać ten problem?
  • Poziom 11  
    Niestety jeszcze nie udało mi się kupić diody laserowej do tego projektorka (w przystępnej cenie-oczywiście adekwatnej do zakupu tej zabaweczki)
  • Poziom 14  
    A skąd masz ten projektor ? jeśli go kupiłeś to chyba powinieneś wiedzieć jakiej mocy są moduły. Te, dosłownie mówiąc zabawki będą miały max. 100 mW. Tak ja pisze MuNiO, wykręć diodę z DVD to będziesz miał jakieś 250 mW. Zdejmij obudowę, zrób zdjęcia to może coś zdziałamy :)

Klos.
  • Poziom 9  
    Koledzy temat rozwiązany. Dioda z nagrywarki DVD zadziałała, po podmiance wszystko pasuje i działa jak należy.
    Dziękuje za pomoc.
    Temat do zamknięcia