Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 7720Z problem z klawiaturą numeryczną

07 Wrz 2011 12:41 9199 12
  • Poziom 14  
    Witam. Kupiłem ostatnio używany laptop Acer Aspire 7720Z. Dzisiaj do mnie dotarł. Wszystko działa pięknie i ładnie. Postawiłem na nim Windowsa 7. Sterowniki same się zainstalowały. Ja doinstalowałem tylko do grafiki i czytnika kart pamięci. W menadżerze urządzeń mam jedno nieznane urządzenie. Nie mam pojęcia co to jest. Identyfikator urządzenia to: ACPI\ENE0100 Sterowników na stronie acera do wersji 64 bit ultimate nie ma bo wszystkie powinny być w już z systemem.
    Nie potrafię uruchomić klawiatury numerycznej. Jak wciskam przyciski to nic się nie dzieje. Num Lock nic nie zmienia. Wie ktoś jak ją uruchomić?
  • Poziom 14  
    Ok. Nieznane urządzenie zniknęło. Pokazało mi to jako kontroler I/R.
    Nie wiedziałem nawet, że ten laptop ma irdę... Niestety klawiatura numeryczna dalej nie działa.
    Dodam, że działają klawisze które są pod numeryczną (pg up. pg down, home, end). Z numerycznej nie działa nic (nawet - , + / * ani enter). Uszkodzenie mechaniczne czy co??
  • Poziom 31  
    Raczej sterownik od keyboard do win7, lub po prostu klawiatura... ale tą bez podmianki ciężko sprawdzić.
  • Poziom 14  
    Kurcze sprawdzałem na ubuntu i jest to samo. Tylko podmiana może załatwić sprawę??
  • Poziom 31  
    Muc13k napisał:
    Kurcze sprawdzałem na ubuntu i jest to samo. Tylko podmiana może załatwić sprawę??

Tak
  • Poziom 11  
    Witam. Mam podobny problem jak kolega Muc13k. Po wymianie płyty głównej nie działa klawiatura numeryczna. Co ciekawe niedziałające klawisze wybudzają komputer z trybu uśpienia, czyli to nie jest wina klawiatury, lecz raczej biosu lub kontrolera klawiatury. Uaktualnienie biosu nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?
  • Poziom 14  
    Ja niestety nie pomogę. Laptopa wysłałem na gwarancję. Odesłali całkiem innego całkiem nie uruchamiającego się. Na szczęście zwrócili kasę i mogłem kupić coś innego.
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem na Sony Vaio. Windows 7. Doszedłem do bardzo pośredniego rozwiązania. Nie zadowala mnie ono, ale jest.
    Wchodzę w Start/Panel sterowania/ułatwienie dostępu/zmień sposób działania klawiatury. Zaznaczam "Włącz funkcję Klawisze przełączające po przytrzymaniu klawisza Num Lock naciśniętego przez 5 sekund". Zatwierdzam to. Wtedy włączam klawiaturę numeryczną w dziwny sposób (dla mnie dziwny). Naciskam klawisz NumLk. Włącza się lampka sygnalizacyjna, ale klawiatura jeszcze nie działa. Naciskam ten klawisz powtórnie przytrzymując 5 sek. Lamka się wyłącza, ale po 5 sek. znowu się włącza wraz z sygnałem dźwiękowy i ... klawiatura działa. Po jej wyłączeniu ponowne włączenie trzeba przeprowadzić jak wyżej. Dziwne. Szukam dalej.
  • Poziom 2  
    Pan z serwisu telefonicznie zaproponował mi, przed oddaniem sprzętu do nich, bym przeinstalował system, co też uczyniłem. Teraz laptop działa prawidłowo. Dodam, że oprócz klawiatury numerycznej nie działał też touchpad. A właściwie działał tylko do pewnego momentu po włączeniu.
  • Poziom 12  
    Problem powtarza się przy wymianie płyty głównej.
    Rozwiązanie problemu-użyć programu WinKBSel

http://support.acer.com/acerpanam/notebook/0000/Acer/Aspire7720/Aspire7720faq3.shtml

Step1. Copy the WinKBSel file to the Windows desktop
    Step2. Open WinKBSel compressed file
    Step3. Right click the WinKBSel1003 file and select "run as administrator".
    Step4. Select the option "EX" for 17" systems, then click the OK icon.
    Załączniki:
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki! Działa, a już myślałem, że mam uszkodzoną płytę główną.
  • Poziom 12  
    Cieszę się, że pomogło, mimo, że temat już dość zapomniany! Właśnie dzisiaj miałem to samo po zmianie płyty i wykopałem to gdzieś w sieci, również pomogło :)