Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie wokalu z miksera Behringer

07 Wrz 2011 15:53 2863 1
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich forumowiczów!

Posiadam mikser Behringer EURORACK UB2222FX-PRO. Chciałbym nagrać wokale podłączając mikser pod komputer z Adobe Audition. Jak prawidłowo przekierować sygnał (mam tu na myśli którym wyjściem). Próbowałem przez wyjście na słuchawki, ale wokal nagrywa się bez efektu, który był ustawiony na mikserze. Od razu zaznaczę, że wiem o możliwości nałożenia przeróżnych efektów już bezpośrednio w programie ale pytam czy jest możliwość nagrania wokali z tym efektem z miksera?

Z góry dziękuje za odpowiedź
  • Moderator Akustyka
    W instrukcji masz schemat blokowy, na nim masz rozrysowany przebieg sygnału.
    Poprawne podłączenie, zależy tylko od efektu jaki chcesz uzyskać. Możesz użyć każdego wyjścia, zakładając że potrafisz tam wysłać sygnał jaki chcesz uzyskać.

Słuchawki czyli sekcja control room, służy do monitorowania miksera i sygnałów w nim, z zasady podłącza się tam słuchawki bądź monitory odsłuchowe.

Tu sugeruję użyć wyjścia głównego, czyli main output, lub CD/tape out. Przy odpowiednim przekonfigurowaniu, możesz użyć grupy 1/2 lub AUX ale mono,