Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z Nokii 2630 na PC-ta

Miroslaw S. 08 Wrz 2011 10:26 970 0
 • #1
  Miroslaw S.
  Poziom 17  
  Witam.
  W związku z potrzeby korzystania z internetu w miejscu, gdzie nie ma dostępu do stałego łącza jestem zmuszony do korzystania z techniki mobilnej i tutaj pojawia się problem. Jako modem chciałbym tymczasowo wykorzystać tel Nokii 2630 z wbudowanym modemem EDGE i za pomocą bluetootha łączyć się z komputerem. Wszystko jest w porządku. Po skonfigurowaniu połączeń można uzyskać połączenie z internetem problemem jest tylko transfer na poziomie od kilkuset B/s do w porywach 6 kB/s średnia prędkość to około 1-1,2 kB/s, jak na połączenie EDGE (w tym trybie łączy się telefon) jest to bardzo słaby transfer i tutaj pojawia się pytanie, gdzie może leżeć problem?
  Czy wina tak niskiego transferu leży po stronie złej konfiguracji czy tez EDGE ma tak zawrotną szybkość (chociaż teoretycznie modem w tel powinien łączyć się z prędkością ok. 170kb/s). Przy konfiguracji połączenia w menadżerze urządzeń Windows XP tworzony jest "Nokia Phone Bluetooth modem" z zawrotną maksymalną prędkością 115 kb/s.
  Czy to przypadkiem nie jest "wąskie gardło" w połączeniu?
  Dodam, że połączenie z internetem było testowane na dwóch telefonach Nokia 2630 oraz Nokia 5530 Xpress Music, łącząc się z różnymi operatorami (Orange, Play), oraz z różnymi BTS-ami prędkość transferu nie ulegała znacznym zmianom.

  Pozdrawiam Mirosław S.