Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirplpool AWO/D 43135 nie wiruje.

raflik77 08 Wrz 2011 11:43 14073 21
  • #1 08 Wrz 2011 11:43
    raflik77
    Poziom 7  

Witam. Mam problem z pralką Whirlpool AWO/D 43135.Wiruje kiedy chce ,program leci normalnie ,wszystko jest ok to znaczy,pobiera wode, pierze, odpompowuje płucze ale jak przychodzi do wirowania to słychać tylko w programatorze tak jakby przeskok na tą funkcje i pralka staje, wyświetlacz idzie do zera i jest koniec prania. Wiruje tylko czasem albo jak idzie normalnie program ,albo jak ustawi się osobno tę funkcje. Na wyświetlaczu żaden komunikat o awari lub zepsuciu się nie wywietla. Proszę o radę co mogło się w niej zepsuć?.

0 21
  • #2 09 Wrz 2011 22:07
    Mirek321
    Poziom 23  

Witam zaczni od paska może być nieznacznie rozciągnięty i tak potrafi się zachować ta pralka

2
  • #3 10 Wrz 2011 12:42
    raflik77
    Poziom 7  

Witam ,dziękuje za podpowiedz. Jak sprawdze pasek to napisze jak pralka się zachowuje. Pozdrawiam.

-1
  • #4 13 Wrz 2011 17:10
    raflik77
    Poziom 7  

Witam jeszcze nie zdążyłem sprawdzić paska w pralce ,ajuż pojawił się nowy problem.Chodzi o pralke typu AWG-875-D też Whirlpool , nie pobiera płynu do płukania. To pralka rodzićów i prosili o pomoc wtej sprawie . Wszystkie inne funkcje w pralce działają, nie wyświetla się żaden komunikat o awarii czy zepsuciu.Z góry dziękuje za jakąś porade.

-1
  • #5 13 Wrz 2011 19:02
    sujka5
    Poziom 26  

zacznij od wyczyszczenia sufitu zasobnika proszku ( środkowa przegródka)

2
  • #6 13 Wrz 2011 22:44
    raflik77
    Poziom 7  

Było sprawdzane i czyszczone ,jest w porządku.

1
  • #7 14 Wrz 2011 14:41
    Pydyska
    Poziom 10  

a co do awo moze byc tak ze nie wywarza dobrze prania i rezygnuje z wirowania .

0
  • #8 10 Paź 2011 19:06
    melodia58
    Poziom 2  

Witam.Widzę że nie tylko ja mam problem z pralką Whirlpool AWO/D 43135.Wiruje kiedy chce ,program leci normalnie ,wszystko jest ok to znaczy,pobiera wode, pierze, odpompowuje płucze ale jak przychodzi do wirowania to słychać tylko w programatorze tak jakby przeskok na tą funkcje i pralka staje, wyświetlacz idzie do zera i jest koniec prania.A co gorsze moim zdaniem to jeśli nie wiruje to źle pierze .Pranie jest źle wypłukane. Wiruje tylko czasem albo jak idzie normalnie program ,albo jak ustawi się osobno tę funkcje. Na wyświetlaczu żaden komunikat o awari lub zepsuciu się nie wywietla. Proszę o radę co mogło się w niej zepsuć?.

2
  • #9 10 Paź 2011 19:45
    ROBSON33
    Moderator AGD

A wodę wypompowuje ?

0
  • #11 11 Gru 2011 10:51
    martha_sz2
    Poziom 1  

Mam nadzieje, że tym razem będzie ta odpowiedź uznana za słuszną.
    Miałam ten sam problem z tym samym modelem i trafiłam w końcu na prawdziwego magika od pralek :D
    U mnie pomogło zrestartowanie programatora, wykonuje się to tak, że należy ustawić na pokrętle program odpompowywanie (nie włączać go), tylko nacisnąć szybko cztery razy przycisk anulowanie (powyżej startu). Wtedy włączy się restartowanie programatora, jeśli pralka wykryje jakiekolwiek błędy to wyświetli to na wyświetlaczu (F0coś tam). U mnie to wystarczyło i wszystkim życzę takich samych sukcesów :)

4
  • #12 02 Mar 2012 14:02
    krzynekp
    Poziom 10  

Moja pralka AWO/D 43135 nie wiruje. Po załączeniu na programu wirowanie obraca się standardowo z małą prędkości a następnie kilka razy w prawo i w lewo i na tym kończy a powinna jeszcze przez około 2 min wirować . Nawet bez prania nie potrafi wirować, zdarza się że jak załączę wirowanie kilka kronie pod rząd to za 4 czy 5 wy-wiruje.

1
  • #13 02 Mar 2012 16:13
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

krzynekp napisał:
    Moja pralka AWO/D 43135 nie wiruje.

Sprawdź czystość kubka hydrostatu . Jak jest czysty to problem z silnikiem . Szczotki dobre ?

0
  • #14 05 Mar 2012 09:44
    krzynekp
    Poziom 10  

Sprawdziłem kubek hydrostatu - czysty. Dmuchałem do wężyka i hydrostat się załącza i rozłącza. Robiłem też próby przed załączeniem wirowania wylewałem wodę z pompki aby mieć pewność że wody niema.

Co do szczotek to wizualnie widzę że nie są zużyte ale na wszelki wypadek zdemontuje i papierem ściernym przeczyszczę komutator.

Załączyłem program serwisowy (odpompowanie i 4 razy reset) i nic żadnego błędu i nie wiruje.

Jak pralka dłużej postoi to do szczału wiruje problemy zaczynają się po kolejnym praniu.

0
  • #15 06 Mar 2012 11:42
    krzynekp
    Poziom 10  

Sprawdziłem szczotki na silniku i są ok. Więć zostaje tylko elektronika?
    Czy ma ktoś jakieś inne pomysły.

1
  • #16 08 Mar 2012 20:47
    luk2613
    Poziom 12  

Przelutuj przekaźniki od silnika może to coś pomoże.
    Pozdrawiam.

0
  • #17 13 Mar 2012 09:31
    krzynekp
    Poziom 10  

Przeglądałem płytkę programatora i nie zauważyłem zimnych lutów, ani miejsc które sugerowały by grzanie się jakiegoś elementu.

Przeczyściłem komutator pralki papierem ściernym i sprawdziłem pasek nie jest zużyty i dobże napięty.

Objawy jakie zauważyłem są następujące:

Jak pralka działa normalnie na programie wirowania (3min) to zaczyna się kręcić w jednym kierunku i po minucie max wiruje aż do zakończenia programu.

Natomiast kiedy nie chce wirować po załączeniu programu wirowanie zaczyna śie kręcić w jednym kierunku później obraca się kilka razy w prawo i kilka razy w lewo i przestaje się obracać i czeka bez ruchu do zakończenia programu. Myślałem że to od źle ułożonego prania ale nawet przy pustej są takie same objawy i bez wody bo też wypuściłem.

Ciekawe jest to że pierwsze pranie "szybkie" pracuje normalnie drugiego już nie wywiruje.

3
  • #18 13 Mar 2012 23:25
    mirofalcon
    Poziom 24  

martha_sz2 napisał:
    Mam nadzieje, że tym razem będzie ta odpowiedź uznana za słuszną.
    Miałam ten sam problem z tym samym modelem i trafiłam w końcu na prawdziwego magika od pralek :D
    U mnie pomogło zrestartowanie programatora, wykonuje się to tak, że należy ustawić na pokrętle program odpompowywanie (nie włączać go), tylko nacisnąć szybko cztery razy przycisk anulowanie (powyżej startu). Wtedy włączy się restartowanie programatora, jeśli pralka wykryje jakiekolwiek błędy to wyświetli to na wyświetlaczu (F0coś tam). U mnie to wystarczyło i wszystkim życzę takich samych sukcesów :)

To nie jest reset tylko program testowy

0
  • #19 28 Mar 2012 08:12
    krzynekp
    Poziom 10  

Wy....bałem pralkę kupuje nową co polecacie do 1500-1700zł

0
  • #20 28 Mar 2012 09:39
    ~wac
    Poziom 20  

Kup Boscha z serii WAE .Polska, dobra i rozbieralna. Gorenje też są ok

0
  • #21 02 Paź 2013 20:12
    Sylwek07
    Poziom 11  

W tej pralce często psują się programatory, zaczyna się od tego że przy jednym praniu wszytko jest OK, a przy dwóch praniach pod rząd już nie wiruje. Usterkę potrafię usunąć. Kontakt poprzez wiadomość prywatną.

Moderowany przez mrhari:

3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

4
  • #22 02 Paź 2013 21:03
    Gobro
    Poziom 28  

Trzeba sprawdzić czy nie jest podniesiona co druga lamela komutatora na silniku. Jeżeli tak to jest przyczyna braku wirowania.

0