Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Emtec Movie Cube Q800 nie obsługuje w przypadku sygnału DTV kodowania MPEG-4,

pytanie Blondynki 08 Sep 2011 15:44 3618 11
    pytanie Blondynki
    Level 11  
    Witam, nie wiem czy znowu moderator nie wyrzuci mnie z tego działu tak jak w lutym, ale mam pytanie, otóż ten model Emtec Movie Cube Q800a niestety
    nie obsługuje w przypadku sygnału DTV kodowania MPEG-4, które stosowane jest w Polsce, a tylko MPEG-2, używane w Europie Zachodniej.
    Czy ten model ma slot Cam/ CI , bo wyszukałam coś takiego, że jeżeli mamy telewizor z tunerem MPEG2 i slot na moduły CAM/CI to możemy kupić moduł konwertujący np.Neotion NP4. A jeśli nie matego slotu to, czy można np. może trochę przekombinuję, ale podpiąć przez USB w tymże Emtcu jakiś najprostszy tuner taki ,który można podpiąć do laptopa :?: A może Panowie mają jakieś inne sugestie:?:
    matis057
    Level 33  
    Ja mam taką sugestię:
    Jeśli nie obsługuje to kupić zewnętrzny tuner i cieszyć się NTC.
    Twoje plany nie mają racji działania
    pytanie Blondynki
    Level 11  
    Witam, rozumiem, że do roku 2013 będę mogła oglądać filmy ma TV analogowej a po zakończeniu cyfryzacji kicha. Po prostu chciałam mieć możliwość od czasu do czasu zgrania jakiegoś filmu z DVB-T, dlatego pomyślałam o tym tunerze po USB, wtedy można by było podłączyć i do laptopa w podróży, a do emteca w domu.
    pytanie Blondynki
    Level 11  
    Rady, które otrzymałam nadają się tylko dla blondynek -)
    romeok01
    Level 35  
    pytanie Blondynki wrote:
    Witam, rozumiem, że do roku 2013 będę mogła oglądać filmy ma TV analogowej a po zakończeniu cyfryzacji kicha. Po prostu chciałam mieć możliwość od czasu do czasu zgrania jakiegoś filmu z DVB-T, dlatego pomyślałam o tym tunerze po USB, wtedy można by było podłączyć i do laptopa w podróży, a do emteca w domu.

Możesz sobie podłączyć tuner DVB-T do USB w tym emtecu, ale nic Ci to nie da, bo to nie będzie działać. Ten emtec to nie komputer.

Tak jak wczesńiej Ci napisali, pozostaje Ci jedynie zakup dekodera DVB-T z wejściem USB. Do USB podłączysz sobie pendrive i będziesz mogła nagrywać.
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    pytanie Blondynki wrote:
    Witam, nie wiem czy znowu moderator nie wyrzuci mnie z tego działu tak jak w lutym

Tym rezem tylko nominuje na Young Lady :P , ale pilnuje tematu :D .
    PS. Podaj na PW który to moderator? :D
    pytanie Blondynki
    Level 11  
    Nie wiem czy Young Lady to dobrze, czy źle. Ale wydawało mi się , że jeśli pytam Panów specjalistów to dostanę lepszą radę niż "kup nowy tuner". Nie po to wydaje się prawie tysiąc złotych, żeby kupować następny tuner. Myślałam o jakiś technicznych rozwiązaniach, no ale jeśli nic się nie da zrobić to OK.
    egon42
    Level 37  
    pytanie Blondynki wrote:
    slot na moduły CAM/CI to możemy kupić moduł konwertujący np.Neotion NP4
    Problem w tym że jak koleżanka kupiła by moduł i nawet on by teraz zadziałał to nie obsłuży transmisji HD i znowu będzie że wydałam pieniądze na coś co nie działa. Jak się chce oglądać w Polsce DVB-T to są 2 wyjścia albo kupić nowy tv z systemem mpeg4 albo nowy tuner HD z systemem mpeg4 innego wyjścia nie ma.
    pytanie Blondynki
    Level 11  
    odświeżam temat, a czy jest możliwość wpięcia modułu CI do środka tego ustrojstwa ?- pytanie raczej dla majsterkowiczów elektroników -)
    @GUTEK@
    Level 30  
    Nie ma możliwości i koniec. No może jedynie przeprojektować cąłą elektronikę w tym Emtecu, nawet jak znajdziesz kogoś kto by się tego podjął to koszt będzie znacznie przewyższał zakup nowego urządzenia.
    Po za tym jak napisali wyżej, moduły CI to nie rozwiązanie, bo nie obsługują ani kanałów HD ani dźwięku E-AC3.

Kup jakiś tani tunerek DVB-T, np. WIWA HD90 który jest zgodny z polskim DVB-T i na nim oglądaj.
    pytanie Blondynki
    Level 11  
    Witam ponownie, mam nastepne pytanko czy ktoś wie czy po podpieciu pod USB w takim np. tunerze Wiwa 50 bedzie można nagrac film na tym Movie Cube jako dysku ( dysk ma 1 TB), czy to nie za dużo jak na wymagania Wiwy?