Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-145C komputer widzi tylko skaner

08 Wrz 2011 15:58 2513 2
  • Poziom 22  
    Witam

Posiadam laptopa z zainstalowanym systemem Windows XP, do komputera mam podłączone naprzemiennie 2 drukarki Brother DCP-145C oraz Epson Stylus, ostatnio podczas przełączenia drukarek coś się stało, efekt jest taki że drukarka Brother DCP-145C nie jest widziana w systemie, ale co śmieszne skaner jest widziany i działa poprawnie, co jeszcze zauważyłem podczas podłączenie Brothera podświetla się ikona Epsona jak bym właśnie tą drukarkę podłączył !!, odinstalowałem sterowniki Epsona nie pomogło, podczas próby zainstalowania sterowników z płyty Brother DCP-145C instalator zatrzymuje się na prośbie podpięcia drukarki, po podpięciu słyszymy dźwięk przyłączanego urządzenia USB ale nie ma efektu i nie można przejść dalej. Co ciekawe podłączyłem Brothera do drugiego komputera i tam działa wszystko, ale podczas próby instalacji sterowników z płyty instalator nie może przejść dalej tak jak by też nie widział drukarki, ale jak napisałem wyżej tam drukarka drukuje bez problemu. Nie wiem co się mogło stać ? uszkodził się sterownik w systemie ? coś w rejestrze ? co mam robić ?
  • Poziom 31  
    Jeśli dobrze rozumiem, raz podpinasz pod USB jedną drukarkę a raz drugą? Może Hub usb byłby ci pomocny. Ja na twoim miejscu odinstalowałbym obydwie drukarki, pobrał z internetu najnowsze dostępne sterowniki dla obu drukarek i po odinstalowaniu użył programu CCleaner to czyszczenia śmieci z komputera.
  • Poziom 22  
    Jak to z laptopem, dziennie się go gdzieś taszczy a podpinana jest ta drukarka która jest potrzebna. Zrobię jak napisałeś i dam znać czy poszło.