Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blue Screen przy próbie ponownego uruchomienia komputera.

08 Wrz 2011 16:09 3188 24
  • Poziom 13  
    Witam, otóż mam dość duży problem z komputerem. Do wczoraj działał normalnie. Chciałem jednak zainstalować nowego antywirusa. Usunąłem oczywiście starego, jak i zonealarm. Rutynowe działanie, jednak przy ponownym uruchamianiu komputera wyrzuca mnie do bule screen'a. Jest jeszcze jedna sprawa, przy wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu, komputer działa normalnie (tutaj jest też ten problem, że przy pierwszym włączeniu nie mam internetu, tak było zawsze, po prostu komputer nie łapał sieci, tak też musiałem go ponownie uruchomić po włączeniu). Myślałem, że to problem z temperaturą podzespołów, jednak jak już mówiłem, przy pierwszym włączeniu, problemu nie ma. Jestem więc pewien, że to problem z software. Próbowałem, wgrać niektóre pliki z płyty Windows'a, jednak, wyskakuje komunikat, że wymaga to ponownego uruchomienia. Oczywiście, jest jeszcze format, ale wolałbym sprawdzić inne wyjścia, proszę o w miarę szybką pomoc, i z góry dziękuję.

PS: Myślę, że to odpowiedni dział, jeśli by tak nie było, to prosiłbym o zwrócenie uwagi.
  • Poziom 11  
    ja bym spróbowal uruchomić go w trybie awaryjny. Poprzez F8 w trybie awaryjnym bez obsługi sieci. Ale najpierw spróbował F8 i przywrócić poprzednie ustawienia z menu przywracania systemu
  • Poziom 13  
    To moze podasz treść owego blue screena? ;)
  • Poziom 13  
    No tak, przywracanie sytemu, że też nie wpadłem an to ;). Ale podam dla pewności treść owego blue screena (zrobiłbym zdjęcia, ale chwilowo, nie mam jak przenieść).

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
    .....
    .....
    .....
    (tutaj informacje o możliwym problemie z hardware lub software, które są takie same na każdym blue screenie, albo chociaż mi się tak wydaje)

Technical Information

***STOP:0x000000D1 (0x0000000000000010,0x0000000000000002,0x0000000000000000,0xFFFFF880014DBSD6)

***ndis.sys-address FFFFF880014DB5D6 base at FFFFF880014DB5D6 base at FFFFF880014AD000,Datestamp 4a5bc184

Jak bym miał jeszcze coś podać, to nie ma problemu.
  • Poziom 13  
    A więc jest to błąd dotyczący sterowników, wejdź w panel sterowania-> menedzer urządzeń i sprawdź czy przy zadnym urządzeniu nie pokazuję się czasem wykrzyknik :) pozdrawiam. Zapomniałem tez dodać, ze NDIS.SYS dotyczy karty sieciowej...

• Poziom 43  
    Glowz napisał:
    A więc jest to błąd dotyczący sterowników,

Konkretnie zaś komunikat dotyczy driverów karty sieciowej.
  • Poziom 13  
    Wykrzyknik świeci się przy "Kontroler Ethernet". Niestety nie da się przywrócić systemu, gdyż wyświetla się komunikat, że "nie ma punktów kontrolnych" (swoją drogą, myślałem, że owe robią się automatycznie co jakieś 3-4 dni)

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Takze mamy przyczynę, zainstaluj sterowniki do karty sieciowej, mozliwe jest takze jej uszkodzenie.
  • Poziom 13  
    Podczas instalacji wyskakuje komunikat "Sorry we don't support this operation system". Nie jest to możliwe, gdyż sterowniki jak i karta działały bez zarzutu.
  • Poziom 36  
    Podaj nazwę karty sieciowej, oraz swój system.
  • Poziom 13  
    Sterowniki z plyty czy internetu? Moze po prostu instalujesz nie to co trzeba? Napisz co to za karta :)

• Poziom 43  
    Plik jest systemowy - można go więc wyodrębnić z płyty instalacyjnej (expand czy msconfig - rozwiń plik) lub "podmienić" z lokalizacji typu dllcache.
    Wszak to może być tylko jego uszkodzenie. Dopiero po tej operacji trzeba sie brać da "zewnętrzne" pliki sterowników.
  • Poziom 13  
    Windows 7 Home Premium,karta to TL-WN350GD. Dobra, mój idiotyczny błąd, instalowałem sterowniki z TL-WN353G zamiast 350GD. Usunąłem jak na razie sterowniki, żeby potem je zainstalować jeszcze raz. Nadal jest blue screen. Myślę, że niestety uszkodziła się karta.

@EDIT:Dodam, że przy próbie usunięcia sterowników ( na końcu) wyświetla się komunikat "The drive files you wisht o remove will not be removed as the corresponding card in not inserted"

@EDIT 2: Spróbowałem usunąć Kontroler Ethernet z poziomu menadżera zadań, nic to nie zmieniło.
  • Poziom 36  
    W menadżer urządzeń, usuń sterownik karty, wymuś wyszukanie sprzętu i wskaż lokalizację nowego sterownika, ręcznie. Ta karta sieciowa jest zintegrowana, czy zewnętrzna? W pierwszej kolejności jednak, spróbuj podmienić ndis.sys
  • Poziom 13  
    Karta sieciowa jest zewnętrzna, mam pytanie co do podmiany ndis.sys. Skąd mam wziąć ten plik do podmiany?
  • Poziom 36  
    Plik znajduje się na płycie instalacyjnej Windows. Skoro karta jest zewnętrzna, spróbuj użyć innego wolnego slotu.
  • Poziom 13  
    Jutro spróbuje zamienić slot ( o ile jeszcze mam jakiś wolny, ale myślę, że tak). Jeszcze mam pytanie, czy na płycie z windowsem, powinien się znajdować plik o samej nazwie ndis.sys? Bo na płycie znajdują się pliki (i nazwie ndis) tylko z rozszerzenie dl.man i repl.man (bo o ile dobrze się orientuje, mam rozwinąć ten plik z płyty instalacyjnej)
    Jeszcze mam takie pytanie, jak rozwinąć plik w windows 7? Bo na XP, można było przez MSCONFIG, a na 7, wchodząc na MSConfig, nie widzę nigdzie opcji "rozwiń plik".
  • Poziom 13  
    Dodam, jeszcze, że blue screen wyskoczył od razu po usunięciu (i ponownym urchomieniu komputera) aviry antivirus premium i zone alarm. Czy któryś z tych programów mógł usunąć ndis.sys?
  • Poziom 36  
    ZoneAlarm podczas deinstalacji mógł usunąć plik, bądź go uszkodzić. Firewall'e korzystają z ndis.sys i mi Z/A kiedyś wywinął podobny numer, z tym że wyglądało to nieco inaczej. Co do wydłubania pliku, to nie wiem, gdyż nie używam Windows7.
  • Poziom 13  
    Dzięki, za link. Jak na razie nie wychodzi, lecz będę próbował do skutku. Jakby ktoś jednak znał prostszy sposób, lub dokładny opis przebiegu "wydłubania" pliku, to bardzo prosiłbym, o jego przedstawienie ;). Przepraszam od razu, za tyle pytań, lecz mam ten system, od niedawna, i jeszcze nie za bardzo wiem, co i jak ;).

PS: Mam wyodrębnić plik o rozszerzeniu dl.man (w tym przypadku ndis.dl.man), tak?
  • Poziom 13  
    Mam jeszcze takie pytanie, za wskazanie pliku odpowiada [-dsource.cab [-f:files]], tak? Bo mimo, że wskazuje odpowiednią lokację, nie znajduje pliku.
  • Poziom 13  
    Przepraszam, że długo się nie odzywałem, ale nie miałem dużo czasu, i też podmiana nie szła zbyt dobrze, ostatecznie podmieniłem ndis.sys za pomocą 7zip'a i nic z tego, nadal bluescreen, i w komunikacie, jest informacja o ndis.sys.
  • Poziom 35  
    We właściwościach połączeń sieciowych odinstaluj pozycje:
    System NetBIOS NWLink
    Protokół transportowy zgodny z NWLink IPX/SPX/NetBios
    Sprawdź czy po tym usunięciu nastąpiła poprawa, jeśli tak spróbuj je ponownie zainstalować. Instaluj pojedynczo (po każdym ponowne uruchomienie kompa) żeby sprawdzić czy usterka była w tych pozycjach czy gdzie indziej.
  • Poziom 36  
    System w tej chwili się uruchamia? Sprawdź widok listy ukrytych urządzeń, nie zgodnych z plug and play i jeśli będzie tam cokolwiek związane z Z/A, tudzież wykrzykniki, pytajniki, odinstaluj.