Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Barracuda ST2000DL001 który to ów transil na PCB?

inspirator 08 Wrz 2011 17:18 1355 2
  • #1 08 Wrz 2011 17:18
    inspirator
    Poziom 2  

Witam,

Seagate Goflex desk, Barracuda

ST2000DL001
    P/N 9VT156-568
    F/W CC93
    SITE WU
    PCB number 100603204 REV A

Po podłączeniu do niewłaściwego zasilacza, pada. Nie działa silnik, zero oznak życia. Po zakupieniu identycznego (jak mi się wydawało dysku) w celu podmiany PCB
    (wydawało mi się, że to coś zmieni, choć wiem już teraz, ze nawet gdyby PCB było identyczne, to długa droga by zadziałało)
    i silnik działa, talerze się kręcą. Komputer nie rozpoznaje jednak dysku. PCB z drugiego dysku jest inne, ma inny F/W cc98 itd i inny numer PCB.

Domyślam się, ze to transil po lewej stronie - wokół niego powierzchnia płytki jest jakby podtopiona o parametrach KYP O3A u? Jednak pewności nie mam czy to to, czy to transil. Może jeszcze coś było by do podmiany, do przelutowania.

Z góry dziękuję za wskazówki, które elementy na tej płytce mogą być do wymiany.

Mieszkam w UK, jestem laikiem, nie mam tu żadnych lutownic. Data Recovery odpada bo tu śpiewają sobie od 300 funtów za odzysk w górę, a też dane są zbyt prywatne by zostawiać dysk w laboratorium. Swoją drogą dzwoniłem do paru firm i odmówiły, bo jest za dużo z tym pracy - i tak przeprogramowywania.

Szukam póki co osoby, firmy, która by naprawiła mi tę płytkę. Najpierw chciałbym wiedzieć co może być z nią nie tak na pierwszy rzut oka.

Ostatecznie... chciałbym usunąć transila - i zaryzykować odpalić dysk, muszę tylko wiedzieć który to.

Dziękuję za pomoc.

Marcin

Barracuda ST2000DL001 który to ów transil na PCB? Barracuda ST2000DL001 który to ów transil na PCB? Barracuda ST2000DL001 który to ów transil na PCB? Barracuda ST2000DL001 który to ów transil na PCB?

0 2
  • Pomocny post
    #2 09 Wrz 2011 09:28
    The Doors
    Poziom 17  

Witaj.
    Jeśli nie masz zwarcia na zasilaniu to uszkodzenie transila można wyeliminować.
    Trzeba przelutować lub przeprogramować rom 25FU40.
    Jeśli nie masz hot-air i nie chcesz go kupować lub nie umiesz lutować taka lutownicą najlepszym wyjściem będzie oddanie dysku do serwisu GSM tam zwykle potrafią lutować...

0
  • #3 13 Wrz 2011 00:33
    inspirator
    Poziom 2  

transila - element znajdujący się na zdjęciu po lewej stronie, wyciąłem... cążkami do paznokci ;). Jedynie taką bronią białą, jaka wydawała mi się najskuteczniejsza dysponuję.

Dysk działa i trwa zgrywanie danych na stabilniejszy dysk - z transilem.

Dziękuję za pomoc.

0