Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot BFT TO2 od bramy (kopiowanie sygnalu) - problem

Ozyrys93 09 Sep 2011 08:32 14285 10
 • #1
  Ozyrys93
  Level 9  
  Witam. Posiadam pilot BFT TO2, oraz pilot samokopiujący (kod stały 433Mhz).
  Na stronie producenta nie pisze czy jest to kod stały, ani ze kod jest zmienny (mowa o BFT TO2). Niestety próbuje skopiować ten sygnał i jakoś mi to nie wychodzi... Czy możecie coś poradzić? Powiedzieć mi jaki trzeba pilot, aby skopiować sygnał. Czy jest to w ogóle możliwe? Piszcie wszystko na ten temat. Każda pomoc sie liczy w tym momencie.

  Temat założyłem po raz drugi (poprawiony). Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje to proszę pisać, a ja ich udzielę. Po prostu jestem nowy w tym temacie.

  Z góry dziękuję
 • Helpful post
  #2
  sq9jjh
  Electrician specialist
  Witam. Piloty TO2 są kompatybilne z pilotami serii Mitto, więc są z kodem dynamicznie zmiennym i dlatego Koledze nie uda się zaprogramować pilota samouczącego z kodem stałym. Pozostaje zakup i zaprogramowanie odpowiedniego pilota. Pozdrawiam.
 • #3
  Ozyrys93
  Level 9  
  Serdecznie dziękuję za odpowiedź, jednakże chciałbym się jeszcze dowiedzieć jaki dokładnie miałby być to pilot. Oryginalny pilot został zamówiony bardzo dawno, więc z góry założyłem, że kod jest stały. Piloty TO2 są bardzo drogie, więc wieść o kompatybilności z mitto bardzo mnie ucieszyła. Rozumiem, że nie ma znaczenia czy pilot będzie 2 czy 4 kanałowy (chyba że się mylę?). Chciałbym jeszcze zapytać odnośnie programowania tegoż pilota. Czy odbywa się to w taki sam sposób jak u pilota samouczącego się? Wystarczy przetrzymać oba przyciski, czy jest to procedura już bardziej urozmaicona? Jeśli tak to na czym ona polega?

  Przepraszam, że tak męczę, ale nie chciałbym już wyrzucać kolejnych pieniędzy w błoto i chciałbym już zakupić pewny pilot.
 • Helpful post
  #4
  sq9jjh
  Electrician specialist
  Ozyrys93 wrote:
  ... Chciałbym jeszcze zapytać odnośnie programowania tegoż pilota. Czy odbywa się to w taki sam sposób jak u pilota samouczącego się? Wystarczy przetrzymać oba przyciski, czy jest to procedura już bardziej urozmaicona? Jeśli tak to na czym ona polega?...


  Link i jeszcze jeden Link
 • #5
  igrazka
  Level 2  
  Witam!

  Podczepię się pod temat. Otóż dawno temu dostałam do osiedla (brama i garaż) pilota z dwoma przyciskami. Wiem tylko tyle, że firmy BFT. Teraz potrzebuję zapasowego, więc weszłam na stronę BFT i zidentyfikowałam model jako TO2 (obecnie niedostępny). Zamówiłam tego pilota, a po otwarciu obudowy - zdziwko! W środku jest trochę inny układ i dwa rzędy kodów do programowania (w starym jest jeden). Oczywiście pilot nie działa, a ja jestem 200zł w plecy :(
  Jak mam ustalić jaki mam model pilota i jak zaprogramować nowy?
  Załączam zdjęcia:
  Pilot BFT TO2 od bramy (kopiowanie sygnalu) - problem Pilot BFT TO2 od bramy (kopiowanie sygnalu) - problem
 • #6
  mikus1982
  User under supervision
  Są zamienniki po 25zl.
 • #7
  igrazka
  Level 2  
  Okazało się, że pomimo fizycznego podobieństwa, mój pilot to model BFT VTM2 313MHz. Udało mi się go zamówić, a TO2 odesłałam sprzedawcy.

  Gdyby na stronie BFT były zdjęcia obu pilotów, może nie pomyliłabym ich, ale dopiero grzebiąc w internecie na francuskim forum znalazłam czyjąś przestrogę, żeby nie mylić tych dwóch pilotów.

  Może się to komuś przyda w przyszłości - BFT VTM2 ma zielone przyciski a BFT TO2 ma szaroniebieskie (patrz mój post wyżej).

  Wiem, że są zamienniki, ale naiwnie sądziłam, że jak kupię "takiego samego pilota" od tego samego producenta, to będzie kompatybilny ;-)

  A tak wygląda oryginalny duplikat (w środku też jest taki sam):

  Pilot BFT TO2 od bramy (kopiowanie sygnalu) - problem
 • #8
  mikus1982
  User under supervision
  A jaki koszt?
 • #9
  igrazka
  Level 2  
  Koszt to 150zł za 1 pilota.

  Niestety wszystkie zabiegi były na próżno. Piloty mogę wyrzucić (albo wystawić na allegro). Administrator osiedla właśnie zmienił centralkę i piloty i każdemu przysługuje tylko jeden. Grrr!!!
 • #11
  wjtech
  Level 12  
  Jako uzupełnienie dodam, że te piloty z szarym przyciskiem to piloty stałokodowe pracujące na częstotliwości 30 Mhz i są kompatybilne tylko same ze sobą :), zielone przyciski to piloty stałkodowe 315 Mhz, ponadto występowały jeszcze z żółtymi przyciskami (ale w innej, mniejszej obudowie) i to są piloty BFT stałokodowe na 433MHz. Dwa szeregi przełączników służą do ustalania kodu dla każdego kanału osobno (2 przyciski - pilot 2 kanałowy co jest chyba oczywiste). Piloty z czerwonym przyciskiem są już zmiennokodowe i kompatybilne z obecnie sprzedawanymi z serii MITTO. Pozdrawiam, a dzięki powyższym informacjom może nikt inny się w niepotrzebne wydatki nie wpakuje.