Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 3690 - wydaje dziwne dźwięki, wolno chodzi.

Peter Griffin 09 Wrz 2011 10:18 1563 1
  • #1 09 Wrz 2011 10:18
    Peter Griffin
    Poziom 1  

Hej,
    jestem kompletną ignorantką, jeśli chodzi o komputery, więc z góry przepraszam, jeśli będzie to brzmiało jak list pomylonego. Jeśli mój problem został już gdzieś opisany, proszę, podajcie link, bo szukałam i nie znalazłam niczego.

Ale do rzeczy. Mam dość starego laptopa Acer Aspire 3690. Rok temu wymieniłam dysk, bo się przepalił. No i laptop chodził dobrze. Jakiś czas temu za to zaczął chodzić bardzo wolno, uruchamianie firefoxa po włączeniu komputera zajmuje bardzo długo, tak z 20 minut czasami, w dodatku strony ciągle się wieszają i pojawia się komunikat o skrypcie. Odpalenie OpenOffice to koszmar. Jak komputer chodzi już jakąś godzinę, to wtedy wszystko działa w miarę sprawnie, ale początkowo to koszmar.

Do tego, od jakichś dwóch tygodni, komputer dość głośno chodzi, tak jakby burczy i coś w nim strzela w środku. Jest zdecydowanie głośniejszy. Jak pojawi się to strzelanie, to jest to jakby taki ciągły dźwięk, jakby gdzieś coś w jakiejś części haczyło przy obracaniu się tej części. Niestety nie wiem, jaka to część.

Zdarza mu się też od czasu do czasu piszczeć, ale są to sytuacje trudne do określenia. Po prostu od czasu do czasu głośno piszczy, jakby miał się wyłączyć, czy coś, ale nic się nie dzieje.

Zastanawiam się co zrobić. Czy naprawiać ten laptop, wymienić w nim jakieś części? Dokupić pamięć (jest bardzo mała)? Oddać do czyszczenia?

Boję się, że on padnie z dnia na dzień, chciałabym jakoś temu zapobiec.

0 1
  • #2 09 Wrz 2011 11:23
    Richter
    Poziom 31  

Najlepiej oddaj do czyszczenia, przy okazji będzie możliwość posprawdzania powodów strzelania.

0