Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak obrazu na monitorze, uszkodzone mobo?

a_wojtek 09 Sep 2011 11:59 1060 4
 • #1
  a_wojtek
  Level 10  
  Po czyszczeniu PC obraz na ekranie jest czarny. Monitor to Samsung 795df. Po podłączeniu go do grafiki z ekranu znika komunikat informujący o braku podłączenia do karty graficznej i ekran staje się czarny. Stąd wnioskuje, że przewód mnitora oraz monitor nie są uszkodzone. Podczas startu systemu słychać komunikaty płyty głównej 2x szybkie, przerwa, 8x szybkich, przerwa, 1 wolny. System uruchamia się normalnie, gdyż słychać dźwięk Windowsa lecz monitor ciągle jest czarny. Po podmianie karty gaficznej (PowerColor x1550 na Palit 7300gt sonic) problem nie zniknął. Obejrzałem dokładnie płytę główną (AsRock p4v88+)z obydwu stron i nie zauważyłem nadtopionych, czy spalonych elementów. Nie czuć też zapachu spalenizny. Wszystkie podzespoły pracują nomalnie. Zasilacz to TakeMe 350W (tak wiem ścierwo), ale skoro system wstaje to myślę, że jest jednak OK. Posiadam multimetr, więc mogę wykonać pomiary.
 • #3
  a_wojtek
  Level 10  
  BIOS Ami. Po przekładaniu pamięci sygnał zmienił się na 1 długi 8 krótkich i na końcu 1 krótki, a więc to problem z grafiką, ale Palit jest sprawny. Czyli to pewnie płyta główna.
 • Helpful post
  #4
  Marcin1996
  Level 16  
  Przeczyść złącze grafiki -poszukaj uszkodzonych pinów. Jak to nie pomoże, spróbój uruchomić komp bez przykręcania grafiki do komputera, wyginając w różne strony i resetując PC aż odpali. U mnie w staruszku to pomogło.
 • #5
  a_wojtek
  Level 10  
  Działa, wystarczyło włożyć kartę kilkanaście razy, czyli to był problem ze złączem, dzięki za prosty lecz skuteczny pomysł.