Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama przemysłowa hormann-brama działa ale nie zamyka się.

09 Wrz 2011 12:36 4890 5
  • Poziom 10  
    Mam problem z bramą przemysłową rolowaną hormann (sterownik BK 150 FU - sterowanie H25-02 V5015SE) - brama działa ale nie zamyka się w automacie wyświetla się błąd 363 i 364 czyli uszkodzenie listwy bezpieczeństwa. Po głębszej analizie stwierdziłem że uszkodzone zostały nadajnik i odbiornik podczerwieni tej listwy - czy istnieje możliwość pominięcia tej listwy tak aby brama chodziła w automacie?
  • Poziom 24  
    Istnieje taka opcja ale tylko w trybie serwisowym .Jest to opcja tylko doraźna na czas naprawy . Proponuję uruchomić istniejącą barierę . Posprawdzać przede wszystkim okablowanie bariery.P.S. Błędy 363 - to przerwa na wejściu listwy lub uszkodzony przewód połączeniowy , 364 -to negatywne testowanie listwy wynikające z poprzedniego błędu.
  • Poziom 10  
    Na 100% uległ uszkodzeniu odbiornik bo widać na nim mechaniczne uszkodzenie. A jak pominąć tą barierę w trybie serwisowym?
  • Poziom 24  
    Tą opcję może ustawić tylko serwis po podpisaniu odpowiednich dokumentów.Chodzi tylko o bezpieczeństwo użytkownika.Jaki kolor mają fotokomórki w bramie?
  • Poziom 10  
    Te fotokomórki mają żółty kolor (gdzieś znalazłem w internecie za 147euro netto). W sklepie niby kosztują 700zł to trochę dużo...
  • Poziom 24  
    Niestety jest to takie drogie. Zawsze powtarzam że jeżeli kogoś stać na taką bramę to na części również.