Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E72 - uszkodzony microswitch - czy serwisować?

09 Wrz 2011 16:25 1969 5
  • Poziom 17  
    Witam!

Mam na gwarancji Nokię E72 i uszkodził się w niej microswitch przy skrajnym prawym górnym klawiszu (funkcyjnym). Czytam i słucham opinii o serwisach i włos mi się na głowie jeży. Kolega pracował w warszawskim serwisie i to , co opowiadał w zaufaniu, woła o pomstę do nieba...
    Problem jest tylko taki,że nie ma klika. Klawisz działa. Wolałbym skorzystać z gwarancji ale nie chciałbym dodatkowych problemów. Poza tym telefon jest jak igła.

Obawiam się, że jak oddam go do serwisu , to dostanę nie swoją i nie nową płytę. Po przejściach zalaniach, etc i dopiero zaczną się problemy..

Macie jakieś doświadczenia?
  • Poziom 40  
    Tylko Ci delikatnie polutują i tyle o ile mówisz o switchu. Ewentualnie wymienią.
    Jeśli uszkodzony moduł to go wymienią razem z klawiaturą.
    Jak mieszkasz w Warszawie to oddaj do Regenersis ( serwis centralny ).
    Na taką usterkę nie wymieniają płyty głównej.
    A bajki o podmianie, zalaniu i etc. to bzdury i mity.
  • Poziom 17  
    Tak , mieszkam w Warszawie. Sam przelutowałbym tego microswitcha, gdybym go kupił.
    Jeśli mówisz,że to solidna firma i nie robią numerów, to chyba oddam.

Nie chodzi o wymianie płyty z powodu microswitcha, a podmiana przez serwisanta.
  • Poziom 11  
    Również polecam Regenersis, wczoraj odebrałem od nich moją c7 miała uszkodzone wejście słuchawkowe i krótko trzymającą baterie - została wymieniona płyta główna i naprawdę telefon teraz śmiga, żadnych oznak drastycznego obchodzenia się z telefonem tez nie widać, więc polecam - chyba warto skorzystać z gwarancji zawsze naprawia za darmo :)

EDIT:
    ja dostałem szczegółowy wykaz co zrobiono i jakich części użyto, więc raczej nie ma mowy o podmianie :P
  • Poziom 40  
    O podmianie płyty nie ma nawet mowy. Nie ma takiej opcji.
    Masz wtedy nowy numer imei.
    Jeśli na gwarancji wymienią Ci płytę to będziesz miał w karcie wbity nowy imei i raport z wymiany.
    A płytę wymienia w Nokii tylko Regenersis albo Sacel. Bo są to serwisy centralne Nokii.
  • Poziom 38  
    austin007 napisał:
    Tak , mieszkam w Warszawie. Sam przelutowałbym tego microswitcha, gdybym go kupił.
    Jeśli mówisz,że to solidna firma i nie robią numerów, to chyba oddam.

Nie chodzi o wymianie płyty z powodu microswitcha, a podmiana przez serwisanta.

Jak masz gwarancję to nie lutuj nic sam, bo potem możesz ją łatwo stracić (doświadczony serwisant bez problemu to zauważy, a wobec braku wcześniejszych napraw... to już wiesz co będzie oznaczać).

Grubas ma rację, te opowieści o podmienionych płytach itd. to tylko opowieści. Żeby "podmienić" Ci płytę główną serwisant musiałby wydrukować do tego odpowiednie dokumenty, ktoś go pewnie potem sprawdza. Nikt nie wymienia płyt tak sobie dla zabawy, bo to droga rzecz jest.