Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ sygnalizujacy rozłaczenie styków

norbikk 09 Wrz 2011 17:45 689 5
  • #1 09 Wrz 2011 17:45
    norbikk
    Poziom 15  

Witam
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu z którym niestety nie umie sobie poradzić
    Potrzebuje zrobić jakiś układ który będzie sygnalizował rozwarte styki przełącznika.
    Odbiornik jest włączany włącznikiem chwilowym a dwa przełączniki to zabezpieczenia przed włączeniem gdy mechanicznie odbiornik jest załączony z przekładnią
    A ja chciałbym sygnalizacje ze jeden z przełączników jest rozwarty nie zależnie od położenia drugiego przełącznika i włącznika chwilowego .Nie mogę zastosować innej sygnalizacji niż żarówka 2W 12V bo taka jest zamontowana już w desce rozdzielczej.
    Układ sygnalizujacy rozłaczenie styków

• #2 09 Wrz 2011 20:19
    D214d3k
    Poziom 38  

Wystarczy użyć przekaźnika którego cewka będzie podłączona pod lewe górne wyjście modułu ze znakiem zapytania oraz do masy. Styki które są zwarte przy braku zasilania na cewce powinny zewrzeć wolną stronę żarówki do masy.

• #3 09 Wrz 2011 20:55
    norbikk
    Poziom 15  

Takie podłączenie przekaźnika nie spełni warunku sygnalizacji rozłączenia nie zależnego od położenia drugiego przełącznika i włącznika chwilowego.
    Jeżeli dobrze zrozumiałem to przekaźnik by tylko wtedy zwierał gdy włącznik chwilowy by był załączony.
    No chyba że źle rozumuje to może narysuj to jak możesz.

• #4 09 Wrz 2011 21:37
    D214d3k
    Poziom 38  

Ok więc proponuję wypięcie tej czujki z obwodu i sterowanie nią przekaźnika a przekaźnikiem otwieranie/zamykanie obwodu bezpieczeństwa oraz sterowanie sygnalizacji.

• #5 14 Wrz 2011 20:23
    norbikk
    Poziom 15  

Zrobiłem to na przekaźniku i działa.
    Ciekaw jestem czy można to zrobić w inny sposób bez używania przekaźnika w sposób elektroniczny?

• #6 15 Wrz 2011 13:54
    D214d3k
    Poziom 38  

Przekaźnikiem elektronicznym :).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME