Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel domofonowy 4 żyłowy, a działanie telefonu stacjonarnego i Neostrady ?

ADEK1000 09 Wrz 2011 18:46 4240 7
  • #1 09 Wrz 2011 18:46
    ADEK1000
    Poziom 24  

Witam,

Mam w domu 2,5 metra kabla domofonowego 4 żyłowego. Kolory żył w kablu to: czarny, biały, czerwony, niebieski. Kabel jest w okrągłej izolacji.

Moje pytania brzmią:

- Czy na tym 4 żyłowym (2 parowym) kablu domofonowym będzie działać bez problemu telefon stacjonarny - łącze analogowe oraz Neostrada TPSA - na tej samej linii tel. analogowej, tak jak na przewodzie telefonicznym RJ-11?

- Ile omów ma standardowy przewód tel. zakończony wtykami RJ11 a ile Omów ma domofonowy przewód kończony wtykami RJ11?

Na w/w linii tel. są Usługi z TPSA.

Linia tel. od CA do lokalu abonenta to łącznie 5,5 kilometra.

Proszę o Odp.

Pozdrawiam,

-Adam-

0 7
  • Katalog Megger
  • Pomocny post
    #2 09 Wrz 2011 23:54
    Qiubiac
    Poziom 18  

Łooo jej ale zakręciłeś....
    Tak zadziała na 1 parze ADSL w TP, to tak na szybko dwie żyłki na środkowe piny zaciskasz na tym wtyczkę RJ-11.

5,5 km.... to może być problem ze 100% wydajnością łącza, bo od koncentratora DSLAM maksymalny zasięg linii ADSL to ok 3km.

Dodano po 1 [minuty]:

Te 5,5 km powinno TP.SA się do tego ustosunkować gdyż mają prawo odmówić świadczenia usługi na linii która nie jest wybudowana przez nich.

0
  • Katalog Megger
  • #3 10 Wrz 2011 08:48
    ADEK1000
    Poziom 24  

Spokojnie, zadziała, bo już działa na tej linii TPSA i jest to ich linia.
    Od CA do domu mam dokładnie 5,8 km linii. Owa linia jest wybudowana za czasów PRL. Na wsi gdzie mieszkam był kiedyś PGR, i to są te kable kładzione przez ówczesną TPSA dla PGR-u, POM-u i stelefonizowanych mieszkańców bloków PGR-owskich. Owa linia ma b.gruby przekrój żyły środkowej kabli, zarówno KM jak i KR i wynosi ów przekrój 0,8 mm. Wiem to, bo jako obecnie były monter pracujący dla TPSA miałem do tego dostęp, stąd też to wiem, bo i widziałem to na własne oczy.
    Obecnie na parze kablowej owej linii tel. TPSA, której używam o długości 5,8 km jest świadczona bez żadnych przeszkód i zawsze działająca usługa głosowa TPSA, jak też Neostrada TPSA o Opcji 2 Mb/s (2048 kb/s) z synchronizacją uploand 320 kb/s, zaś downloand 2496 kb/s. Parametry dla Neostrady na w/w linii to: tłumienie: downstream (downloand) 45 dB, tłumienie upstream (uploand) to 35 dB, zaś S/N to na upstream 22 dB, downstream (downloand) 18 dB, także jak na taką odległość parametry są EXTRA :) Parametry owej linii jesli chodzi o Neostradę w Opcji 2 Mb/s są bardzo stabilne. Synchronizacja na linii jest cały czas gdy używam Neostrady. Jako modemu używam monterskiego modemu z TP niegdyś sprzedawanego w TelePunktach w zestawach instalacyjnych do Neostrady, a jest to modem Sagem F@AST 800 , model E2T, jest on 2. diodowy. Błędy CRC, FEC, HEC b. rzadko występują na linii, zwłaszcza podczas opadów deszczu lub śniegu, ale to nic dziwnego, bo linia jest linią napowietrzną (na dłuższej / większej długości toru kablowego). Tym niemniej owe ewentualne błędy CRC, FEC i nieraz HEC w niczym nie utrudniają komunikacji, nie są przyczyną utrat synchronizacji (synchronizacja na modemie jest w 100% cały czas, więc jest OK) :)
    PINGI DO WP.PL I ONET.PL wynoszą około 25 - 35 ms i nigdy nie są utracane :) Kodowanie mam ustawione na tej linii na INTERLEAVE dla lepszych parametrów linii tel. i dla bezpieczeństwa. Ale to normalne, bo przy dłuższych liniach INTERLEAVE ustawia się klientom aby było lepiej / lepsza jakość połączenia / i aby sychronizacja była lepiej zabezpieczona i aby parametry linii były lepsze i aby błędów było zdecydowanie mniej lub wcale. :)

PS: Na CA, gdzie moja linia jest podłączona jest ADSL2+

Realny speed na łączu to praktycznie zawsze około 2015 kb/s z 2048 kb/s na downloand oraz 295 kb/s z 256 kb/s na uploand.

Proszę o Odp. na moje pytanie postawione w temacie i w treści 1 posta.

Pozdrawiam,

-Adam-

0
  • Pomocny post
    #4 10 Wrz 2011 11:46
    Qiubiac
    Poziom 18  

Rezystancja żył 200 Ohm/km dla przewodu płaskiego, żyła skręcana 7x0,12 mm Cu, AWG28.
    Natomiast ja zamiast tych płaskich wynalazków używam skrętki UTP. Lub zwykły telefoniczny kabel instalacyjny YTKSY 2x2

0
  • #5 11 Wrz 2011 10:06
    ADEK1000
    Poziom 24  

Qiubiac napisał:
    Rezystancja żył 200 Ohm/km dla przewodu płaskiego, żyła skręcana 7x0,12 mm Cu, AWG28.
    Natomiast ja zamiast tych płaskich wynalazków używam skrętki UTP. Lub zwykły telefoniczny kabel instalacyjny YTKSY 2x2

Witam,

Dziękuję za informacje ;) Pozdrawiam.

PS: Ja tez używam nie "płaskich wynalazków", a używam kabla telefonicznego miedzianego w okrągłej izolacji - 2. żyłowego, lub też 4. żyłowego kabla domofonowego w okrągłej izolacji, który też świetnie działa (tak samo jak standardowy kabel telefoniczny) na analogowej linii telefonicznej PSTN, której operatorem jest TPSA, a którą opisałem technicznie w moim poprzednim poście.

Pozdrawiam,

-Adam-

0
  • Pomocny post
    #6 12 Wrz 2011 08:38
    xxpiotrek
    Poziom 18  

O czym tu pisać 2,5 metra kabla !!! Żenada.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 12 Wrz 2011 10:06
    ADEK1000
    Poziom 24  

xxpiotrek napisał:
    O czym tu pisać 2,5 metra kabla !!! Żenada.
    Pozdrawiam.

Szkoda, że Sz.Pan nie wie ....

OK, Zamykam Temat, bo Odp. już dostałem wcześniej.

Pzdr.

-Adam-

0
  • Pomocny post
    #8 20 Wrz 2011 20:35
    dipol
    Poziom 33  

Kabel od domofonu jak nie jest skrętka parowaną nie nadaje się .Przesyłasz wcz i co z impedancją to na mierniku pięknie widać różnicę-Shark.Nie mam pod ręką zrzutów z sharka bo widać wtedy różnice im dłuższy kabel tym większe tłumienie i gorszy S/N.
    xxpiotrek-czy kiedyś zadałeś sobie trud i sprawdzić jaka jest różnica-POMIARY-polecam ćwiczyć.
    pozdrawiam 73!

0
  Szukaj w 5mln produktów