Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozterki nad kupnem TV 22-26" pokój dzieci/sypialnia

Bodek05 09 Sep 2011 22:03 2114 4
    Bodek05
    Level 11  
    To może i ja zapytam potrzebuję dla 12 l. syna i 4l. córy do pokoju coś pomiędzy 22 a 26 cali (22 to takie minimum)do pokoju ok. 11m2 ogladanie z 2-3 metrów, antena zbiorcza, DVB już osiągalne na 50% stacji (Kraków).

Telewizor ma mieć oczywiście:
    *DVB-T Mpeg 4,
    *wejście PC,
    *HDMI
    *HD ready lub fajniej Full HD
    *wejście słuchawkowe
    *Czujnik oświetlenia - bardzo dobra rzecz mile widziana
    *przyjemny głos też mile widziany kina domowego im nie kupię
    * Złącze Ethernet (LAN) internetowe - mile widziane
    *wejście USB i odtwarzanie filmów - b mile widziane zalecane
    -no i właśnie czy musi mieć więcej jak 50 Hz odświeżanie? Wogóle nie mogę takiego znaleźć w tym rozmiarze

Dlaczego pytam możliwe że jakieś 20 % swego czasu będzie wykorzystywany jako monitor do pc i ponoć wtedy tak powinno być?
    Mam w drugim pokoju plazmę Panasonica 37" TX-P37X10Y i tam mam 100Hz i jest używany tylko do TV (antena zbiorcza) i DVD ale bez używania 100 Hz obraz nie był by tak piękny... Jak się to ma do mniejszych ekranów no i w wersji LCD/LED?
    Czy przeznaczając tak jak podałem TV na jakieś 20-25% użytkowania (Gierki, te internetowe też ale i też trochę Office) z PC potrzebuję więcej niż te 50Hz?
    Na początku chciałem mu kupić tylko monitor z funkcją TV lub TV z funkcją monitora żeby nie włączać kompa ale ma biurko o głebokości ok 60 cm i obawiam się, że tam nie powinien mieć ekranu większego jak 20"? Ma już wadę - 3,5 dioptri i nie chciałbym żeby jeszcze teraz " rozbiegały" mu się oczy siedząc tak blisko ekranu.

Podoba mi się np Sharp Sharp LC-24LE220E wydaje się fajny ma ten "bajer" z gniazdem USB (nie musiał bym kupować DVD no chyba że taniej/lepiej wyjdzie osobno + TV).
    inne Sony KDL-22BX200/B
    Samsung UE22D5000

Budżet hmmm tak do 1050 to ideał ale jak ciut więcej a zakup miał by być na te 5-7 lat to za max 1200? Widziałem ładnego Sony z WiFi, Lan, itp ale cena sięga 1450 słono - poczekać chwilkę, spadnie? Świąteczne szaleństwo? Na razie oglądają stare 14" CRT bo Philips 21" dał sobie spokój po ok. hmm 20 latach nowe chyba tak nie potrafią.... a może jednak dać go do serwisu (bałem się kosztów staruszka) wygląda na awarię zasilacza kolorki były OK umarł prawie znienacka.
    Co poradzicie?
    Bodek05
    Level 11  
    No masz ten Sharp to teraz gorący towar ;) w Euro i MM jest nawet teraz do kupna poniżej 1.000 zł No i właśnie zastanawiam się czy to jest to optimum cena/jakość żeby dalej nie szukać. Czy coś z Sony/Samsung w tej cenie mu dorówna? Większość w zbliżonej nie jest Full HD a ten tak czyli raczej na + a to podświetlanie krawędziowe Led zbiera różne opinie ale generalnie jest OK?
    krys06
    Level 29  
    Wiesz co ?,to jest tylko mój punkt widzenia ,Mam 2 tv firmy Sharp(kineskopowe).,stąd moje zaufanie do owej marki,no ale decydujesz Ty oczywiście .udanych decyzji życzę.A tego 21" reanimuj ,na moje oko ,to taka usterka jaką Ty podejrzewasz zmieści się w 50 PLN.Wnikliwe poszperanie neta wiele zapewne cenowych "różności " Ci przyniesie !!!.A i sklepowe półki są dalekie od monotonii cenowej .Powodzenia !.
    Bodek05
    Level 11  
    A jak jest ktoś w stanie ocenić do tego Sharpa np. Sony KDL-26BX320 ? niby mniej "bajerów" tylko HDReady ale czy obraz nie lepszy lub jakość? cena zbliżona obu z o dziwo niższą Sharpa (niby promocja).
    Oglądałem tego Sharpa dzisiaj w sklepie szału nie ma albo sygnał taki niby program TV ja w domu też mam zbiorczą. Trochę go regulowałem ale był hmm nieostry/pikselowaty bardziej podoba mi się obraz na starym 14" CRT ...

A może mi ktoś pomóc w porównaniu