Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit i jakość płukania

karl102 09 Wrz 2011 23:13 1104 2
  • #1 09 Wrz 2011 23:13
    karl102
    Poziom 27  

Nowa pralka Indesit IWD 5085 w większości wypadków słabo płucze pranie.
    Porady serwisu typu "zmienić proszek, zrobić pranie oczyszczające, podnieść temperaturę" nie bardzo skutkują.
    Zauważyłem, że pralka wykonuje tylko dwa cykle płukania i to w niewielkiej ilości wody. Czy te typy tak mają?
    Poprzednio używane Polary (PS, Diana, i jeszcze jeden, którego numeru nie pamiętam) miały ich na pewno więcej (nie liczyłem, ale pranie było OK).
    Trudno mi się z serwisem dogadać, bo pralka teoretycznie działa...

0 2
  • #2 09 Wrz 2011 23:25
    movzx
    Poziom 39  

karl102 napisał:
    Poprzednio używane Polary (PS, Diana)

Tu nie ma nawet co porównywać.
    Polary to płukały, a te nowe łoszczendne wynalazki tylko opłukują :) Ale chronią środowisko! I Twoją kieszeń przed przeciążeniem pieniędzmi które przecież możesz wydać na alergologa.

Żarty żartami, a na serio to obawiam się że musisz zmniejszyć ilość proszku. I to porządnego, najlepiej sprowadzanego np. z Niemiec. Do naszych producenci sypią wypełniacze (czego się zresztą nie wstydzą). Przekonasz się że do uprania typowo zabrudzonych rzeczy wystarczy odrobina proszku, i wtedy taka nowomodna pralka ma szansę to wypłukać. Nie masz opcji "dodatkowe płukanie"?

0
  • #3 11 Paź 2011 14:18
    karl102
    Poziom 27  

Bawiłem się w testowanie ze zmniejszaniem ilości proszku. Jest niby lepiej, ale przy ilości proszku wystarczającej do dobrego wyprania i tak w 40% bez dodatkowego płukania ani rusz.

0