Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Siemens - dziwne działanie agregatu

tomix 10 Wrz 2011 11:46 2293 2
  • #1 10 Wrz 2011 11:46
    tomix
    Poziom 16  

Cześć, chciałbym prosić o wyjaśnienie mi jednej kwestii, ponieważ na lodówkach nie znam się w ogóle. Chodzi o dwu agregatowego Siemensa (modelu nie znam, a nie chce odsuwać jej). Kupiłem sobie miernik energii elektrycznej, byłem ciekawy ile prądu zużywa lodówka, więc go podpiąłem do kontaktu i zauważyłem pewną prawidłowość: po podłączeniu do gniazdka agregat od zamrażalnika pobiera ok 700W, po 5 sekundach coś głośno "pyknie" na samym dole (termostaty na górze), zużycie spada do 0W i dopiero po kolejnych 30 sek włącza się tryb normalnej pracy z zużyciem ok 70W. Czy to normalne zachowanie? Mam na myśli sam początek i duże chwilowe zużycie.

Z góry dzięki, pozdrawiam.

• #2 10 Wrz 2011 19:51
    Adik C
    Poziom 25  

To co opisujesz jest spowodowane tym że wyłączyłeś pracującą lodówkę,z prądu i od razu znowu włączyłeś nie odczekałeś 10min,w obwodzie "gazowym"agregatu nie doszło jeszcze do odciążenia i sprężarka (agregat) miała problem ruszyć,to głośne "pyknięcie to dzwięk uruchamiającego się zabezpieczenia termicznego(przeciążeniowe) zabezpieczenie to samo się kasuje po ok 2min,i agregat powinien normalnie się uruchomić,tak ja bym to owe zjawisko opisał,pozdrawiam.

• #3 10 Wrz 2011 20:01
    tomix
    Poziom 16  

Dzięki za wyjaśnienia, wszystko by się zgadzało :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME