Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BEKO WMD 65125 zatrzymuje się program.

Forbs74 10 Wrz 2011 15:42 5526 6
  • #1 10 Wrz 2011 15:42
    Forbs74
    Poziom 11  

Witam po załączeniu pralki i wybraniu programu pompka odwirowuje wodę normalnie, załącza się zawór wody i pobiera wodę. Po pobraniu wody stoi i czeka po chwili załącza się silnik na 2 sek. i wchodzą wysokie obroty i zatrzymuje się i dalej czeka, nie pojawia się na wyświetlaczu żaden kod błędu. Nie można również zresetować pralki aby pojawiło nie ende i wybrać inny program dopiero po wyłączeniu i ponownym załączeniu. Może ma ktoś schemat lub orientację jak wejść w tryb serwisowy tej pralki i sprawdzić poszczególne elementy z góry dziękuję.

1 6
  • #2 10 Wrz 2011 19:39
    Adik C
    Poziom 25  

Sprawdź tacho-prądnice na silniku,oraz na module czy niema uszkodzonych elementów w obwodzie tacho-pradnicy,objaw wygląda na to że procesor nie potrafi odczytać prędkości obrotowej silnika,pozdrawiam

1
  • #3 10 Wrz 2011 20:23
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Może być pęknięty magnes od tacho lub cewka tacho ma przerwę.

0
  • #4 11 Wrz 2011 12:18
    Forbs74
    Poziom 11  

Witam dzięki za wskazówki na razie sterownik mam na stole wygląda że jest dobry przetwornica pracuje bez zastrzeżeń przekaźniki na wyjściu są dobre ich sterowanie cewek także triak również jest o.k na pozostałym sterowaniu również wszystko o.k jutro sprawdzę silnik faktycznie tacho może nie dawać impulsów i procek nie czyta prędkości obrotowej dzięki za wskazówki dam znać co i jak

0
  • #5 12 Wrz 2011 12:26
    Forbs74
    Poziom 11  

Witam ponownie wejście sterownika tacho sprawdziłem tranzystory i rezystory smd dobre procek również dobry rozebrałem silnik i ma uszkodzony magnes tak jak sugerowaliście, cewka jest dobra mam pytanie czy samo tacho dostane czy cały silnik do wymiany pierścień magnesu pęknięty na cztery części na końcu wału wirnika została tuleja od magnesu którą spróbuje ściągnąć pozdrawiam i dzięki Panowie za pomoc w temacie.

0
  • #6 12 Wrz 2011 19:35
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Tulejka ma frez więc trochę się z tym pomęczysz. Co do samej cewki tacho to jest ona jako część zamienna, gorzej z samym magnesem - trzeba poszukać z demobilu.

0
  • #7 01 Lut 2012 09:57
    Forbs74
    Poziom 11  

Pralka uruchomiona po dłuższej przerwie znalazłem tacho z magnesem z uszkodzonego silnika przełożyłem troche było z tym zabawy trzeba zrobić to delikatnie i pracuje bez problemów, tacho generuje impulsy do sterownika i procesor realizuje dalszą część programu pozdrawiam i zamykam temat.

0