Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw bezprzewodowy karaoke z dwoma mikrofonami (AG100) czasami trzeszczy

10 Wrz 2011 15:59 5488 6
  • Poziom 9  
    Witam

Szukam odpowiedzi na intrygujące mnie pytanie - kilka miesięcy temu zakupiłem przedmiot który obejrzeć można w sklepie http://www.rafmax.pl/product-pol-155-Zestaw-bezprzewodowy-karaoke-z-dwoma-mikrofonami-.html
    Niestety od czasu do czasu zdarza się że dochodzi straszny trzask z kolumn - coś w stylu starego telewizora Rubin kiedy odłączyło się antenę :D (zestaw podłączony do komputera poprzez przewód mały - duży jack pod gniazdo mikrofonu) Zestaw zachowywał się tak od nowości. Dodatkowo na każdym z mikrofonów znajduje się jego wyłącznik 3 pozycyjny (ON, STN BY oraz OFF) niestety jak jeden z tych mikrofonów wyłączę przesuwając przełącznik w pozycję OFF ten sam trzask ładuje mi się w kolumny.

Czy ktoś z Was odpowie mi czy można coś zrobić aby trzasków nie słyszeć?
    Czy włączone muszą być oba mikrofony aby dźwięk przenoszony był bez zakłóceń?
    Czy sprzęt jest na tyle tandetny że nie da się z niego niczego wykrzesać ?

Dziękuje za każdą cenną radę
  • Poziom 12  
    masz najprawdopodobniej uszkodzenie w mikrofgonie na przełączniku. Tylko wymiana przełącznika wchodzi w grę.
  • Poziom 9  
    Na obu mikrofonach jest to samo więc zachodzi pytanie czy mam aż takiego pecha że oba są uszkodzone ?
  • Poziom 2  
    sprawdź sobie kable! może masz gdzieś źle zlutowane lub coś nie styka. częstą przyczyną trzeszczenia są nie sprawne kable! :D
  • Poziom 9  
    Kable już wymieniałem :cry:
  • Poziom 12  
    stawiam na wadliwie skonstruowane przełączniki w mikrofonach. Miałem podobne zdarzenie. Poza tym zastanawia mnie fakt czy w mikrofonach coś się nie ładuje za mocno. Może któryś kondensator ?

Co Kolega rozumie przez pojęcie "ŁADUJE SIĘ ZA MOCNO"?
    3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    Ostrzegam - za podobne "porady" otrzymuje się ostrzeżenia.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 9  
    mam to samo ale to wina wifi wchodzi w rezonans z odbiornikiem mikrofonów po wylonczeniu wifi znikają trzaski

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)