Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLAR GRACJA - nie kręci bęben podczas prania

10 Wrz 2011 16:11 3400 13
  • Poziom 8  
    Witam. mam problem z pralką POLAR GRACJA. Po uruchomieniu programu pralka pobiera wodę tylko nie może zakręcić bębnem. Po przesunięciu programatora na wirowanie pralka wypompowuje wodę i normalnie wiruje. Proszę o pomoc.
  • Poziom 39  
    Toomm napisał:
    nie może zakręcić bębnem
    Czyli w ogóle nie próbuje kręcić, czy obraca się tylko bez wsadu?
  • Poziom 22  
    Programator sam się przesuwa?jak nie to sprawdź silniczek programatora.
  • Poziom 8  
    pralka nie może zakręcić bębnem w programie pranie, jak się przekręci ręcznie programator na wirowanie - wypompowuje wodę i wiruje normalnie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Toomm napisał:
    pralka nie może zakręcić bębnem w programie pranie, jak się przekręci ręcznie programator na wirowanie - wypompowuje wodę i wiruje normalnie

Sprawdź to co pisze kolega krzysiekl , silniczek programatora napędza krzywkę szybką programatora która to przełącza rewersy silnika .
  • Poziom 8  
    Dziękuję za informację. Sprawdzę
  • Poziom 8  
    Witam ponownie. Sprawdziłem że programator normalnie sam się przesuwa przez kolejne czynności. Pobiera wodę, wypompowuje wodę ale ruch bębna (bez prania) to najwyżej pół obrotu (bardzo wolno) co jakiś czas(podczas płukania to samo). W miejscach gdzie wiruje nie ma żadnego problemu - od razu wchodzi na wysokie obroty. Oprócz tego czuć lekko jakiś zapach podgrzewanego plastiku. Testowałem bez załączania grzałki(termostat na 0 st).
  • Poziom 39  
    Toomm napisał:
    to najwyżej pół obrotu (bardzo wolno) co jakiś czas(podczas płukania to samo)

Noo wreszcie udało się uzyskać tą informację. Masz wypalone styki rewersów na programatorze (sekcja 1), to właśnie ten zapach plastiku. Typowa bolączka P-124, ja po drugim remoncie programatora pozakładałem przekaźniki.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.( Chciałbym dodać że jestem w tych sprawach raczej POCZĄTKUJĄCY. W pralce udało mi się wymienić tylko kondensator i blokadę drzwiczek. Z programatorem nie miałem jeszcze do czynienia). To w takim razie trzeba oczyścić te styki, wymienić końcówki kabelków czy już cały programator ?
  • Poziom 39  
    Akurat żeby wyczyścić te styki trzeba praktycznie rozłożyć programator na kawałki. A potem trzeba go jeszcze złożyć - i tu zaczynają się schody ;)
    Najpierw poszukaj jak się to robi (jest dużo na forum), jeśli będziesz czuł się na siłach to próbuj. Jak nie to wymiana.
  • Poziom 8  
    Spróbuję. Może się uda, a jeśli się nie to trudno. Dziękuję za pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Spróbowałem. Faktycznie są mocno nadpalone styki w pierwszym segmencie od strony cewki i silniczka. Mocno też jest nadpalony, zwęglony plastik obudowy. Raczej do wymiany programator. Podziwiam każdego kto to potrafi złożyć i potem to działa. Zastanawiam się tylko czy programator za ok.160zł , a może nową pralkę na raty za ok. 700-800 zł (a jeśli już to w ogóle jaką)? Gracja ma już wymienione kondensatory, fartuch, pompę, blokadę drzwiczek, programator zresztą też jest już drugi. Jeszcze raz dziękuje za pomoc i trafne informacje. Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Kup używany na aukcji.Można trafić na bardzo tanie.Żeby rok lub dwa pociągnął to i tak się opłaci ,tak mi się przynajmniej wydaje
  • Poziom 8  
    Dziękuję za dobrą radę. Kupiłem programator za niecałe 60 zł z przesyłką. Jest zamontowany i dobrze działa. Oby jak najdłużej. Dziękuje jeszcze raz wszystkim, którzy zainteresowali się moją sprawą i pomogli w rozwiązaniu problemu.