Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domowa sieć bezprzewodowa

ever56k 10 Sep 2011 16:23 1773 12
    ever56k
    Level 9  
    Witam.
    Na początku chciałem powiedzieć że przewertowałem wiele tematów na tym forum, ale że jestem kompletnym laikiem w tym temacie nie mogę sobie poradzić z tym problemem.
    Chodzi o to że posiadam ruter TP-LINK i mam do niego podpięty kablem komputer stacjonarny. Do rutera jest połączony laptop bezprzewodowo. Na obu komputerach posiadam internet. Teraz chciał bym stworzyć własną sieć tak aby obydwa komputery widziały się w sieci ( aby móc wymieniać pliki między sobą). W jednym z tematów widziałem jak ktoś proponował rozwiązanie połączenia ich kablem, jednak w moim przypadku nie ma takiej możliwości. Też nie chciał bym robić tego za pomocą tworzenia nr. IP. Jeśli jest możliwość prostej konfiguracji, prosił bym o opisanie krok po kroku od czego zacząć, gdzie tworzyć grupy robocze jak trzeba itp. Jeszcze raz przypominam że jestem laikiem i prosił bym o możliwie najprostszy opis całego procesu. Z góry dziękuje
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    noam
    Level 9  
    Jeśli oba komputery mają dostęp do internetu poprzez router, to w tym momencie wystarczy aby oba znajdowały się w tej samej grupie roboczej. Czyli de facto nazwę twojej sieci Wifi.
    hermes-80
    Level 43  
    Quote:
    Czyli de facto nazwę twojej sieci Wifi
    Czyli uważasz, że nazwa grupy roboczej jest równoznaczna z nazwą SSID sieci wifi ??
    Ładne klocki.
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    hermes-80 wrote:
    Czyli uważasz, że nazwa grupy roboczej jest równoznaczna z nazwą SSID sieci wifi ??
    Ładne klocki.

Chłopak się uczy dopiero, każdy kiedyś zaczynał :)

Grupa robocza

SSID

Quote:
    Teraz chciał bym stworzyć własną sieć tak aby obydwa komputery widziały się w sieci ( aby móc wymieniać pliki między sobą).

Nie napisałeś kolego jakie masz systemy operacyjne na twoich komputerach w sieci a to jest ważne przy konfiguracji udostępniania plików.
    ever56k
    Level 9  
    Przepraszam, mój błąd, na obu komputerach jest zainstalowany WinXp sp3
    ever56k
    Level 9  
    jimasek, może geniuszem nie jestem( a a nawet na pewno nie ) w dziedzinie sieci komputerowych ale udostępnić pliki w istniejącej sieci potrafię, przeczytaj jeszcze raz mój post a później odpowiedz. Mi chodzi o stworzenie sieci żeby się komputery widziały...
    jimasek
    Wszystko jest opisane w linkach które otrzymałeś w moim poprzednim poście. Podstawa to udostępnienie zasobów aby były widoczne w sieci przez drugi komputer.
    Ustaw takie same nazwy w grupach roboczych i zajrzyj do "Moje miejsca sieciowe".
    ever56k
    Level 9  
    Dobra w takim razie biorę się do roboty, jak by coś mi nie szło będę truł głowę dalej :), a na razie ślicznie dziękuje
    jimasek
    ever56k wrote:
    Dobra w takim razie biorę się do roboty, jak by coś mi nie szło będę truł głowę dalej :), a na razie ślicznie dziękuje

No właśnie to pierwsze co trzeba zrobić "włączyć myślenie" :)
    ever56k
    Level 9  
    jimasek, jeszcze raz dziękuje, dałem sobie rade z tym, i mogę pobierać pliki i komputery się widzą. Niby nic wielkiego podać link z google, ale z moimi zdolnościami do sieci to nawet nie wiedziałem "od której strony to ugryźć".
    Pozdrawiam
    jimasek
    Ok cieszę się że moja pomoc okazała się skuteczna. Niestety ludzie mają takie dziwne nawyki że wyłączają myślenie a chcą żeby inni za nich to robili. Osobiście staram się nakierować na rozwiązanie a nie pisać elaboraty na jakiś temat, choć by dlatego że wiele rzeczy było już tysiące razy wałkowane na forach czy różnych portalach internetowych. Pozdrawiam
    noam
    Level 9  
    hermes-80 wrote:
    Quote:
    Czyli de facto nazwę twojej sieci Wifi
    Ładne klocki.

Ja konfigurowanie sieci zawsze zaczynałem od ustawienia jednakowej nazwy zarówno dla grupy roboczej jak i sieci wifi. Widać niepotrzebnie.
    Zawsze wszystko działało więc myślałem, że nazwa ma znaczenie.

Pozdrawiam