Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka transformatorowa Eurotec EW209 - zostawić ja czy się pozbyć

Rojbert 10 Wrz 2011 20:53 5363 2
  • #1 10 Wrz 2011 20:53
    Rojbert
    Poziom 14  

Witam,

O kilku lat jestem posiadaczem spawarki transformatorowej Eurotec EW209, zakupiłem ten sprzęt do potrzeb domowych.
    Generalnie sprzęt nie pracuje za dużo i do moich początkowych potrzeb był wystarczający.
    Niestety związku z tym iż obecnie trochę więcej używam jej niż początkowo zakładałem uwidoczniły się pewne mankamenty:
    - często po załączeniu urządzenia włącznikiem wyskakuje bezpiecznik przy liczniku (B25), natomiast w rozdzieli C20 wytrzymuje, niestety kończy się to wycieczką do zewnętrznej skrzynki z licznikiem.
    - generalnie pracuję elektrodą 3,2 i prądem około 120A, po wyspawaniu 3-4 elektrod spawarka się wyłącza z powodu przegrzania.

wyżej wymienione mankamenty dość mocno utrudniają pracę, dlatego zastanawiam się czy nie odsprzedać komuś do nauki spawania za jakieś niewielkie pieniądze i kupić jakiś inwertor np Dedra DESI201 lub Sherman ARC 181 lub zastosować się do zamieszczonej na forum modyfikacji (statecznik + mostek)

Co waszym zdaniem jest bardziej rozsądnym rozwiązaniem

poniżej kilka fotek, dodam, że nikt mnie nie uczył spawać, moim zdaniem spaw jest znośny i do przyjęcia.

1 2
  • #2 11 Wrz 2011 20:38
    kierbedz4
    Poziom 34  

Reakcja bezpiecznika 20A z charakterystyką B jest prawidłowa przy próbie uruchomienia spawarki bezpiecznik typu S należy wymienić na taki sam z charakterystyką C a ze spawaniem przejść na elektrody 2,5 mm lub też zamontować w korpusie spawarki wentylator jeśli owa spawarka jego nie posiada.W uzwojeniu pierwotnym spawarki można załączyć sterownik który płynnie załączy zasilanie do max napięcia nie powodując zadziałania bezpieczników w czasie załączenia spawarki.

Dodano po 11 [minuty]:

Z opisu na boku obudowy jest zaznaczone iż przy napięciu pracy 230V producent przewiduje zabezpieczenie około 35A jeżeli możesz i masz możliwość przejdż na zasilanie dwufazowe co pozwoli na zmniejszenie prądu poboru z sieci a co za tym idzie pracę na bezpiecznikach o mniejszym prądzie.Zwróć uwagę czy uzwojenie wtórne trabsformatora nie jest nawinięte drutem aluminiowym i dlatego wydziela się więcej ciepła na uzwojeniu i częste zadziałanie wyłącznika cieplnego zabudowanego na uzwojeniu transformatora

0
  • #3 11 Wrz 2011 20:54
    Rojbert
    Poziom 14  

Z bezpiecznikami jakoś sobie chyba poradzę gdyż dzwoniłem do energetyki i jest możliwość wymiany bezpiecznika przy liczniku na typu C, wiadomo wiąże się to z kosztami zerwania plomby itp ale jak w przyszłym tygodniu wymienię to chyba jeden problem będę miał z głowy, natomiast cały czas martwi mnie krótki czas pracy.
    zastanawiam się nad takim sprzętem:
    MAGNUM SNAKE 200P

0