Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofonurmet URMET automatyczne otwieranie.

snookerpub 10 Wrz 2011 22:20 3107 13
  • #1 10 Wrz 2011 22:20
    snookerpub
    Poziom 2  

Witam mam krótkie pytanie.
    Potrzebuj e zrobić automatyczne otwieranie drzwi domofonu przy naciśnięciu dzwonka. Czyli jeśli ktoś naciśnie dzwonek to automatycznie otwiera się zamek. Mam dostęp tylko do s słuchawki więc po tej stronie muszę dzwonek połączyć na otwieranie zamka. Czy ktoś z was już takie coś robił bardzo dziękuję za odpowiedź.

0 13
  • Relpol
  • #2 10 Wrz 2011 22:51
    jeryw
    Poziom 18  

To po co wtedy domofon jak każdy będzie mógł wejść? Podstaw cegłę pod drzwi aby się nie zamkły, efekt będzie ten sam wszyscy będą mieli dostęp do obiektu za domofonem.

0
  • #3 11 Wrz 2011 09:00
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol
  • #4 11 Wrz 2011 10:35
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Jeżeli sygnał wywołania jest w stanie uruchomić mały przekaźnik, to wystarczy jego styki (te które załączają po zadziałaniu) dać równolegle do przycisku otwierania w unifonie.
    Oczywiście cewka przekaźnika musi być przyłączona do zacisku masy i do zacisku wywołania w unifonie.

0
  • #5 11 Wrz 2011 17:58
    snookerpub
    Poziom 2  

To jest klub w kamienicy nie mogę postawić tam kamienia, z drugiej strony każy klient ma wejście więc po co podchodzić słuchawki i tak otwierają w ślepo. Sprubuję przez przekaźnik pzdr

0
  • #6 11 Wrz 2011 19:36
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Przekaźnik mógłby być dowolny, ale wtedy musiałbyś wzmocnić sygnał za pomocą prostego układu na jednym tranzystorze i kilku elementach. Do tego jakiś mały zasilacz. Przy przekaźniku na 12V wystarczy zasilacz od anteny siatkowej.

0
  • #7 12 Wrz 2011 12:56
    MarKer717
    Poziom 13  

Witam :D

Podobny temat był już poruszany, podaję link:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2063852&highlight=

Można zastosować moduł MORS, w tym przypadku rozpoznawany jest sposób dzwonienia. W analogowych domofonach (kaseta zewnętrzna z przyciskiem dla każdego lokatora).

Np. długi, długi, krótki analogia do symboliki języka Morsa ( -, -, . )

Po podaniu właściwego kodu dzwonienia, następuję załączenie układu zwierania styku elektrozaczepu. Sposób sprawdzony działa bez zastrzeżeń. Co prawda, zastosowałem je w przypadku kasety elektroniki firmy Laskomex, który miał to MORSA w swojej ofercie. Myślę, że z zasilaczem Umreta też będzie działało.

Podaję link do dokumentacji:

http://www.laskomex.com.pl/dokumentacja/archiwum//mors.pdf

;) pozdrawiam

:idea:

0
  • #8 12 Wrz 2011 20:44
    embros
    Poziom 24  

Najprościej zaczep z wyłącznikiem.
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #9 25 Sty 2012 07:29
    elelolo
    Poziom 15  

snookerpub, udało Ci się rozwiązać problem?

Może ktoś spotkał gotowy moduł, który załatwi sprawę automatycznego otwierania drzwi w domofonie analogowym?
    Najlepiej jak by była zwłoka czasowa pomiędzy naciśnięciem przycisku na dole a otwarciem rygla. Żeby wyglądało jak by to otwierała osoba po podniesieniu słuchawki.
    Moduł Morse'a odpada, bo otwarcie ma nastąpić po dowolnie długim naciśnięciu na guzik dzwonienia na dole.
    Czy ktoś podpinał moduł CDNU do instalacji analogowej?
    Instalacja jest w kamienicy, chodzi o wpuszczanie klientów do jednego z biur bez podnoszenia słuchawki i naciskania przycisku na górze. Tak ma być w określonych godzinach. Ale pracy może być wybierany ręcznie, np. dodatkowym przełącznikiem, lub przez odłożenie słuchawki z widełek. Po prostu klient dzwoni i po chwili rygiel się otwiera i po paru sekundach zamyka.

Wiem, że można kombinować z przekaźnikiem, ale chodzi mi o gotowe, produkowane rozwiązanie.

0
  • #10 25 Sty 2012 13:26
    MarKer717
    Poziom 13  

:D Witaj

Już od kilku lat używam taki moduł. W tym rozwiązaniu należy zadzwonić domofonem (przyciskiem w kasecie przy wejściu do klatki), generując tzw. krotnie i długie dzwonki, np. ( -,-,.,.) - długi, długi, krótki, krótki. Po zadzwonieniu w ten sposób następuje automatyczne załączenia obwodu zasilającego zaczep w ościeżnicy.

http://www.laskomex.pl/dokumentacja/archiwum//mors.pdf

Należałoby zadzwonić i zapytać, czy nadal dysponują tym modułem. może nie ma zwłoki, ale działa bez zastrzeżeń !!

Aby można zastosować czas zwłoki, należy zastosować przekaźnik czasowy:

np.

http://www.ase.hoste.pl/2tp.html

Ale to już należy dobrać w zależności od wymagań!

:D pozdrawiam i miłego dnia.

0
  • #11 25 Sty 2012 20:15
    elelolo
    Poziom 15  

Szkoda, że Kolega nie przeczytał, bo napisałem, że ten moduł odpada. Bo niby skąd klient biura, miał by znać odpowiednią kombinację. :)

0
  • #12 25 Sty 2012 20:27
    MarKer717
    Poziom 13  

:D

No to wtedy taki:

przekaźnik czasowy:np.

http://www.ase.hoste.pl/2tp.html

zakres regulacji zwłoki : czas włączenia ... wersja 2TP30 zakres reg. 0-30 sek., 2TP150 zakres reg. 0-150 sek.

(cała oferta z opisami na stronie) - chcieć znaczy móc, zobacz.

:cry: pozdrawiam

0
  • #13 26 Sty 2012 09:16
    elelolo
    Poziom 15  

Dowiedziałem się u producenta, że jest taki przekaźnik , od razu z generatorem, więc jeszcze tylko jakieś opóźnienie potrzebne, żeby otwarcie nastąpiło po kilku sekundach od naciśnięcia guzika na panelu przyciskowym.

Można oczywiście opóźnić układem na tranzystorze z z rezystorem i kondensatorem w bazie, zrobić na piechotę i doświadczalnie dobrać R i C. Ale może jest jakiś gotowy moduł w handlu?

Jest taki timer.

0
  • #14 26 Sty 2012 10:05
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Proponuję na linii wywołanie dać mały przekaźnik, którego styki załączą otwarcie zamka. Zamek będzie otwierany przez cały czas trzymania przycisku, czyli tylko tyle czasu co potrzeba.
    Styki przekaźnika (te które zwierają się po zadziałaniu) należy zrównoleglić z odpowiednimi żyłami.

0
  Szukaj w 5mln produktów