Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka listwa do 3 komputerów

10 Wrz 2011 23:12 2064 13
  • Poziom 22  
    Dawno temu polecono mi kupić listwę i kupiłem jakąś nienajtańszą bo za $40 z 12 gniazdkami. Niestety po drugiej burzy spaliła się i to dosłownie.
    Teraz używam jakiejś najtańszej i coraz cęściej wyłącza mi się wszystko w pokoju a dosyć często mam tu podłaczone: TV, dvd, 2 komputery, laptop, drukarka i wieża.
    Może wiecie co kupić, na co zwrócić uwagę przy kupnie listwy do mojego zestawu?
  • Poziom 15  
    Może to wyłączanie się wszystkiego to nie wina listwy tylko po prostu za duży pobór mocy i temu się wszystko wyłącza.
    Musisz szukać listwy która wytrzymuje duży pobór mocy.
    Widziałem ostatnio listwę z 9 gniazdami i mocą maksymalna 4000W, max. pobór prądu to 16A ale wtedy może nie wytrzymać bezpiecznik w domu.
    Ale z przedstawionego sprzętu, który podałeś nie wynika żeby było tego aż 4000W.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Bezpiecznik(korek:P) wywala mi raz na miesiąc. Często zdarza się, że przynoszę do domu jeszcze z 2 komputery.
    Jak sprawdzić/ocenić ile listwa wytrzyma?
    Ile bezpiecznik może wytrzymać?
  • Poziom 15  
    Bezpiecznik trzeba wykręcić z listy i przeczytać co na nim pisze i pomnożyć razy 230.
    Od tego ile wytrzyma zależy jeszcze grubość przewodu jaki ma listwa.
    Na listwie powinno pisać ile wytrzymuje.
  • Poziom 22  
    U mnie jest 110V, więc rozumiem, że mam pomnożyć x 110.
    Kabel gruby jest....
    Jeśli pisze, to chyba w Dzulach, a jak mam obliczyć ile potrzebuję?
  • Poziom 15  
    No jeśli Masz załóżmy 5 komputerów.
    Też zależy jakich. Jak jakichś większych do grania, że mają zasilacze po 550W + monitor i inny sprzęt to będzie koło 600-700W 1 komputer teraz razy 5 komputerów to już masz 3500W i wtedy to przynajmniej taka listwa jaką już pisałem żeby miała 4000W choć to już za mało zapasu jest. Jeśli jesteś za granicą i masz 110V to bezpiecznik będzie raz większy niż w sieci 230V.
    Ale też nie możesz do tej swojej dać więcej ponieważ każda listwa ma założony taki bezpiecznik jaki może mieć maksymalnie żeby się nie stopiła ani nic nie zaczęło się palić.
    Więc pozostaje jedynie wymiana listwy na jakaś lepszą, która może mieć duży pobór prądu.Lub tańszym sposobem zastosuj 2 listwy po 2500W i już po problemie.
    Bo takie duże listwy kosztują w granicy 200-300zł które mają moc max. 4000W
    Przeczytaj na nalepce na listwie jaką możesz pobierać z niej moc (podane w W)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Ja mam 2 male: Belkin i pisze na nich tylko 15A, 125V, 60Hz

Dodano po 4 [minuty]:

Patrzyłem w sklepie i wszystko jest w Dzulach, wybierasz ile ma mieć J i ile wejść. Więc jak to się przedstawia w tej jednostce?
  • Poziom 22  
    W takim azie o co chodzi z tymi Dzulami? Ile ma mieć taka listwa 3000 i więcej?
  • Poziom 19  
    Panowie zapomnieliście jeszcze o maksymalnej mocy dostępnej w gniazdku która możewynosić np 1600W.Wszystko zależy od wartości znamionowej na bezpieczniku.
    Ja bym proponował dwie listwy w osobnych gniazdkach.
  • Poziom 15  
    To że będą dwie listwy w 2 gniazdkach to też bym nie rozwiązało tego problemy bo pewnie cały pokój jest pod jednym pionem.
    Ale na pewno masz w domu bezpiecznik przynajmniej 16-20A w przypadku 110V czyli kolo 1760 W z gniazdka i dlatego Ci wywala korek w domu co jakiś czas.
    a więc pozostają dwie listwy takie kolo 2kW z dwóch gniazdek ale z innych pionów w mieszkaniu (z innego bezpiecznika)
  • Poziom 22  
    Jak taki nikt jak ja mógłby sprawdzić gdzie jest inny pion? Korki mam w tym samym pokoju co moje komputery:) Można zawołać elektryka, żebyzrobił mi dodatkowy pion? Drogo?
  • Poziom 15  
    Na pewno będziesz mieć kilka pionów. Prawdopodobnie ile masz korków tyle tak zwanych pionów.
    Sprawdź jaki masz bezpiecznik ten na ten pokój z komputerami i pomnóż razy 100 i wyjdzie Ci ile maksymalnie możesz prądu wyciągnąć z tego pokoju. Jeśli masz bezpiecznik 20A to max 2000W możesz wyciągnąć z tego pionu jeśli jest on tylko w tym pokoju i żadnym innym.
  • Poziom 22  
    Wielkie dzięki za info, teraz widzę, czemu większość listw jest na ok 1800W