Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosh WFD 2060 stuka po transporcie

11 Wrz 2011 01:32 2004 4
  • Poziom 14  
    Witam

PRzetransportowałem pralkę Bosh WFD 2060 przez pół Polski autem kombi, pralka w bagażniku w pozycji leżącej, już nie pamiętam na jakim boku, ale chyba lewym boku, jak się na nią patrzy z przodu

Po zamontowaniu podczas prania, gdy pralka wiruje słychać taki stukot, jak się rozpędzi, to zanika

Wiem, dałem ciała, bo nie założyłem z tyłu tej ramki czy jak jej tam, tego elementu mocującego na czas transportu (pręt bodajże i jakieś śruby), ale poprostu nie mogłem tego znaleźć.

Zastanawiam się, co tak stuka? Czy ktoś wie, co to może być i jak się tego pozbyć? (nie otwierałem tylnej klapy, nie sprawdzałem tego jeszcze)

Obawiam się, że mogło dojść do uszkodzenia sprężyn i/lub amortyzatorów
  • Poziom 17  
    Witam sprawdz odważniki betonowe czy przypadkiem się nie poluzowały pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Dobrze, sprawdzę.

Kiedyś byłem dobry w naprawie polskiego automatu- oczywiśćie amatorsko i nie zawsze sam. Ale w Bosh pewnie wiele rzeczy jest inaczej

Dzięki za radę :D
  • Poziom 26  
    Amortyzator mógł się wysunąć.
  • Poziom 14  
    Otóz nie amortyzatora ani bloczki, tyko mocowanie górne sprężyny trzymającej bęben. Są one umocowane na takim metalowym stelażu, oczko górne tej sprężyny jest na tej konstrukcji metalowej zahaczone. Podczas prania bęben się rusza i rusza się też to górne mocowanie sprężyny - wystarczyło ją dobrze nasmarować i stuki zniknęły.
    Po prostu, na sucho, to oczko sprężyny nie ruszało się płynnie tylko przeskakiwało z miejsca na miejsce w miejscu styku z tym stelażem, smar wszystko załatwił - bo kto smaruje, ten jedzie :D

Nie zrobiłem zdjęć, nie miałem czasu, spieszyłem się. Jak ktoś chce wiedzieć więćej, proszę pisać

Więc może chwilowo jeszcze nie zamykam wątku :D