Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RV511 nie wykrywa karty WiFi

11 Wrz 2011 02:29 13376 9
  • Poziom 11  
    Witam.
    Od ponad tygodnia posiadam laptopa Samsung RV511. Przez pierwszy tydzień wszystko było OK, ale potem zaczeły się problemy min. z HDMI oraz nie mogłem grać w niektóre gry. postanowiłem że zainstaluję system na nowo i wtedy okazało się że coś poszło nie tak... laptop nie wykrywa karty mWiFi i mogę się łączyć tylko przez kabelek. Jestem bezsilny ponieważ nie wiem co mam zrobić żeby łączyć się z internetem przez WiFi.

P.S. po przeinstalowaniu systemu nie działa też przycisk "Fn"
  • Poziom 18  
    Jaki masz system operacyjny bo jakoś o tym nie piszesz.....
  • Poziom 31  
    @loki554
    Daj screena z menadżera urządzeń (kart sieciowe).
    Do działania klawisz Fn+... musisz miec zainstalowane hotkeys lub coś podobnego w nazwie.
    Te funkcje tak się nazywają. Czasemw nazwie jest ATK też. Na stronie producenta łącznie ze sterownikami możesz pobrać.
  • Poziom 11  
    System operacyjny to Windows 7 64 bit tak samo jak przed przeinstalowywaniem.
    Oto screen z menedżera urządzeń:
    Samsung RV511 nie wykrywa karty WiFi
  • Poziom 18  
    Dla modelu serii R samsung przygotował odpowiednie drivery i tak jak kolega entermen pisze wrzuć ATK i hotkeys. A kompatybilne drivery są na stronie producenta lapka. Sam mam R580 ... i żadnych problemów z driverami producenta.

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście pisząc kompatybilne drivery mam na myśli te do karty sieciowej :)
  • Poziom 31  
    Z Menadżera urządzeń wynika, że masz włączoną tylko jedną kartę sieciową.
    Sprawdź czy w biosie masz możliwość włączenia karty sieciowej.
  • Poziom 11  
    entermen napisał:
    .Sprawdź czy w biosie masz możliwość włączenia karty sieciowej.

Sprawdzałem i nie było takiej opcji, po za tym robiłem tylko reinstalacje systemu więc nic się nie mogło zmienić w BIOSie. Ciągle nie wiem jak naprawić te kartę :/...

Qiubiac, zainstalowałem chyba 3 różne sterowniki i działały tylko te do portu LAN bo nie wykrywa karty WiFi więc sterowniki nic nie dadzą- to tak jakbyś instalował sterowniki do drukarki której nie masz..
  • Poziom 31  
    @loki554
    Nie masz osobnego włącznika wifi na obudowie? Nie chodzi mi tutaj o kombinację Fn+... .
  • Poziom 19  
    Przed chwilą miałem ten sam problem .. laptop wykrywał dwie karty Bluetooth i Realtek PICe
    Po odinstalowaniu kart Bluetooth i ponownym wyszukaniu nowego sprzętu odnalazła się karta wifi (Broadcom)

identyfikator sprzętu :
    PCI\VEN_14E4&DEV_4727&SUBSYS_7179144F&REV_01

Sterowniki ze strony devid.info

http://www.devid.info/download/31055/19