Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marantz SR7300 czy współpracuje z korektorem

11 Wrz 2011 10:28 1268 2
  • Poziom 8  
    Witam.Mam problem dotyczący sprzętu , bowiem zakupiłem kino jak w temacie do tego już miałem głośniki Heco Vista 500 z resztą kina i niestety dzwięk jest bardzo "suchy" .Wcześniej miałem wzmacniacz Grundig Cinio ,który świetnie sobie radził , w zasadzie wymieniłem go tylko dlatego ,że akurat trafił mi się ten Marantz w dobrej cenie, co okazało się nieporozumieniem .Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość podłączenia korektora dżwięku czy procesora w celu uzyskania leprzego efektu. Miałem możliwość ostatnio podpięcia korektora Unitry , ale nie wiem czy to dobrze zrobiłem ponieważ efekt był 10 razy gorszy niż bez niego ,ale istnieje również możliwość ,że był on w jakimś stopniu uszkodzony .Nie chcę kupować w ślepo , bo jeśli się nie spisze to szkoda utopionych pieniążków , a chciałbym się tego dowiedzieć ,ponieważ akurat znalazłem na "alledrogo" taki które mi pasuje kolorem do reszty klocków (szampański) co rzadko się zdarza, a ijeśli ktoś by potrafił to jakiś opis jak go prawidłowo podłączyć .Z góry dziękuję.
  • Poziom 8  
    To dlaczego ten grundig radził sobie z nimi znakomicie a poza tym ja nie oczekuje od amplitunera że będzie grał jak wzmak stereo ale żeby cokolwiek sobą reprezentował , a i nie wydaje mi się żeby każdy z nas miał amplituner do oglądania tylko filmów i wzmacniacz stereo do słuchania muzyki (bynajmniej ja nie mam na to miejsca).Jeśli chodzi o ampli to naprawde sporo z nich ma niezły tor audio i można uzyskać z nich niezłe stereo(dla przeciętnego słuchacz nie audiofila) tylko że większość z nich to masówki które mają kiepską wydajność prądową i dlatego nie radzą sobie z większymi głośnikami.Ja pytałem konkretnie czy jest możliwość podłączenia jeśli tak to w jaki sposób i czy poprawi to barwę dzwięku .

Dodano po 13 [minuty]:

Ja słucham muzyki komercyjnej czasami lekki rock i niestety brakuje mi dobrego basu i lekko wyostrzonej góry .Efekt ten uzyskiwałem bez problemów na tych głośnikach z ampli Grundig .Bas był potężny (oczywiście w stereo) i każdy ze znajomych od razu pytał gdzie jest sub.Nawet podczas słuchania cicho wszystko było słychać zarówno górę jak i dół .Wracając do twojego linku to nie wiem co mówiłeś mając na myśli że Technics nie ma płytkiego dzwięku? Miałem kilka modeli technicsa zarówno stereo jak i kina i żaden z nich bez procesora wiele nie pokazał ,być może miałem żle dobrane głośniki(zazwyczaj tonsilowski , polarisy też eltaxy-porażka),ale to już inny temat.Tak więc czekam na jakieś konkretne odpowiedzi.